Rájöttek Ausztriában, hogy állítsák meg a migrációt: büszkén számolt be az eredményekről a belügyminiszter

„Ausztria szigorúbbá vált, és Európának is szigorúbbá kell válnia ezen a területen” – mondta Gerhard Karner.

„Az illegális migránsok mindössze 25 százalékát toloncolják ki a hatóságok” – hívta fel a figyelmet a dán bevándorlásügyi miniszter.
Az Európában illegálisan tartózkodó, az Európai Unión kívüli állampolgároknak jelenleg mindössze 25 százalékát toloncolják ki a hatóságok – hívta fel a figyelmet a dán bevándorlásügyi miniszter kedden Koppenhágában, az EU-tagállamok belügy- és bevándorlásügyi minisztereinek informális találkozóján, amelyen a többi között az unión kívüli országokban létesítendő „visszatérítő központokról” egyeztettek.
Kaare Dybvad azt mondta, hogy az illegálisan az EU területén tartózkodók számos olyan erőforrást vonnak el, amelyet a törvényesen az uniós tagállamok valamelyikében élőkre lehetne fordítani.
„Ez nem pusztán biztonsági ügy az EU számára, hanem a társadalmi kohézió, illetve az uniós intézmények megbízhatósága szempontjából is lényeges” – jelentette ki.
Úgy fogalmazott, hogy „az európai menekültrendszer nem működik, innovatív megoldásokra van szükség”.
Magnus Brunner, az Európai Bizottság belügyi és migrációs kérdésekért felelős tagja a maga részéről a nagyobb rugalmasságot és gyorsaságot sürgetett a menedékkérelmek elbírálása során.
Thánosz Plevrísz görög bevándorlásügyi és migrációs miniszter a találkozó előtt a sajtónak elmondta, Görögországban a jövőben kettőtől öt évig terjedő börtönbüntetés vár azokra a bevándorlókra, akik a menedékkérelmük elutasítása után nem hagyják el az országot. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy egy új törvény értelmében bűncselekménynek számít, ha valaki a menedékkérelmének elutasítása után sem hagyja el az országot.
Az üzenet világos: ha illegálisan tartózkodsz az országban, két lehetőséged van: börtön vagy távozás”
– fogalmazott a miniszter, aki egyúttal szorgalmazta a hazatelepítéseket is. Ezekkel összefüggésben úgy vélte, nagyon fontos, hogy Brüsszel támogatást nyújtson azon harmadik országoknak, amelyek visszafogadják állampolgáraikat.
Ezt is ajánljuk a témában
„Ausztria szigorúbbá vált, és Európának is szigorúbbá kell válnia ezen a területen” – mondta Gerhard Karner.
***
(MTI)
A nyitókép illusztráció. Fotó: FREDERICK FLORIN / AFP
Ezt is ajánljuk a témában
Tóta W. Árpád szerint a „mocskos Fidesz”-t skandálók nyugodtan akarnak drogozni. Ezt nem láttuk jönni, úgymond. Francesca Rivafinoli írása.