Dermesztő: Oroszország az eddigi legnagyobb légitámadását hajtotta végre Ukrajna ellen

2025. május 25. 11:56

Volodimir Zelenszkij az Egyesült Államokat okolja a kialakult helyzet miatt.

2025. május 25. 11:56
null

Oroszország 367 drónnal és rakétával támadta Ukrajna városait, köztük a fővárost, Kijevet az eddigi legnagyobb légitámadás során, amelyben legkevesebb 12 ember meghalt és több tucatnyian megsebesültek – közölték ukrán források.

A Reuters beszámolója szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök élesen bírálta a nemzetközi közösség, különösen az Egyesült Államok hallgatását. 

Amerika csendje és a világ más részeinek hallgatása csak bátorítja Putyint”

– írta a Telegramon. „Minden ilyen terrorista orosz támadás elegendő indok új szankciók bevezetésére Oroszországgal szemben” – tette hozzá.

A mostani támadás a háború eddigi legnagyobb légitámadásának számít az alkalmazott eszközök számát tekintve.

Ihor Klymenko belügyminiszter szerint a 12 halálos áldozat mellett 60 ember sebesült meg. „Ez egy kombinált, könyörtelen csapás volt, amely civileket célzott. Az ellenség bizonyította, hogy célja a félelemkeltés és a gyilkolás” – írta Klymenko a Telegramon. 

A támadás az Ukrajna és Oroszország közti fogolycsere utolsó napján történt, amelynek során mindkét fél 1000 foglyot cserél ki. Az ukrán légierő szerint Oroszország 298 drónt és 69 rakétát vetett be az éjszakai támadásban. A támadás okozta károk számos regionális központot érintettek, köztük Ukrajna második legnagyobb városát, Harkivot, valamint a déli Mikolajivot és a nyugati Ternopilt.

Kijevben Tymur Tkachenko, a város katonai közigazgatásának vezetője szerint 11 ember sebesült meg, de a fővárosban nem jelentettek halálesetet, bár a környező régióban négyen meghaltak.

Ez volt a második nagy légitámadás két napon belül:

péntek este Oroszország több tucat drónt és ballisztikus rakétát lőtt ki Kijevre, a támadások aztán hullámokban folytatódtak az éjszaka folyamán.

Andrij Jermak, az ukrán elnök kabinetfőnöke a Telegramon hangsúlyozta: „Nyomás nélkül semmi sem fog változni, Oroszország és szövetségesei csak további erőket gyűjtenek az ilyen gyilkosságokhoz nyugati országokban is. Moszkva addig harcol, amíg képes fegyvereket gyártani.”

Nyitókép forrása: Szergej Szupinszkij / AFP

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 323 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Nasi12
2025. május 25. 16:40
Okos dolog amerikát bírálnia. Csak így tovább. Aztán jöhetnek az angolok. Aztán micronyian maradnak.:)
Skywalker_bp
2025. május 25. 16:39
Omlotok összefele. Dőlnek a dominók. Elfele. Egy Gaal egy Cser-Palkó. Ébred a NER konzi magja. Eszmélnek. Nekik is sok a műsor. Berǒffent a NER-es csűrdöngölő.
Monte Carlo
2025. május 25. 16:38
Skywalker_bp 2025. május 25. 16:36 Az utóbbi 2 hétben szénné égtetek, cica. 🤣
Monte Carlo
2025. május 25. 16:37
zaszlozaszloszivecske 2025. május 25. 16:34 Jó nagy barom vagy. 🤣 És a hsz-ed alapján, nem is az ukránok barátja. 🤡 Persze ez jellemző az ukrán rezsimre.🤣
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!