Atomhatalmak csaphatnak össze, óriási a veszély

A kasmíri terrortámadás nincs elintézve ennyivel, ha kiderül, hogy Pakisztán bűnös, abból világégés is lehet.

A kasmíri támadás után India és Pakisztán is egymás ellen hoz kemény intézkedéseket.
Fegyveresek 26 turistát öltek meg az Indiához tartozó Kasmírban a napokban. Az indiai rendőrség szerint a négy támadóból két pakisztáni férfi, a harmadik egy helyi kasmíri illető, és egy Pakisztánban működő, Lashkar-e-Taiba nevű fegyveres szervezet tagjai.
Narendra Modi indiai kormányfő bejelentette, hogy be fogják azonosítani és le fogják vadászni az elkövetőket.
India lezárt egy határátkelőt Pakisztán felé, valamint felfüggeszti a vízumok kiadását a pakisztániaknak – írja a BBC.
Pakisztán ugyanakkor visszautasítja, hogy bármi köze lenne az elkövetett támadáshoz. A muszlim ország is leállította a vízumok kiadását az indiaiak számára, több indiai diplomatát is kiutasítottak,
valamint lezárták a pakisztáni légteret az indiai repülőgépek előtt.
A két ország az Indus folyó használata kapcsán is egymásnak feszült: India felfüggesztette a folyó használatáról szóló sok évtizedes egyezményt, mire Pakisztán azt közölte: az Indus folyó vizének feltartása vagy elterelése háborús cselekmény lesz a szemükben.
Fotón: Indiai katonák a határon (Narinder NANU / AFP)