A két legtöbb szavazatot összesítő jelölt részvételével megrendezendő második fordulóban a két héttel korábbi méréshez képest 12,9-ről 5 százalékpontra csökkent George Simion hátránya Crin Antonescuval szemben, 3,2-ről 3 százalékpontra Nicusor Dannal szemben és 3,5-ről 2 százalékra Elena Lasconival szemben. Az Atlasintel szerint
az AUR elnökének csak akkor lenne ellenfelénél nagyobb esélye Románia elnökévé válni, ha a második fordulóban Victor Pontával kerül szembe.
A közvéleménykutatás szerint bármilyen összetételű második fordulóra kerülne is sor, kiugróan magas (17 és 41 százalék közötti) a bizonytalanok, a voksukat érvényteleníteni készülők, illetve az urnáktól távol maradók aránya. A jelenleg legvalószínűbbnek látszó Simion – Antonescu döntőben a kormánypártok jelöltje a megkérdezettek 44 százalékának támogatását élvezve győzheti le a voksok 39 százalékára esélyes AUR-elnököt, miközben 17 százaléknyi szavazó szándékairól nem sokat derített ki a közvéleménykutatás.
Az Atlasintel 3700 internetfelhasználó bevonásával április 17-22 között végezte elvileg 2 százalékos hibahatárt ígérő felmérését.
(MTI)