A fél világ erről beszél: magyar lehet az új pápa!

2025. április 23. 08:50

Minden jelentős nyugati lapban felvetődik Erdő Péter neve, mint Ferenc pápa lehetséges utódja, sokan a magyar bíborost tartják a legerősebb konzervatív jelöltnek.

2025. április 23. 08:50

Ferenc pápa halála után megindult a találgatás, ki lehet az utód: a Politico Luis Antonio Tagle Fülöp-szigeteki és Raymond Burke amerikai bíboros mellett Erdő Pétert is a favoritok közé sorolja. A The Wall Street Journal azt írja, várhatóan olyan pápát választanak, aki képes helyreállítani a nyugalmat a katolikus egyházban évek óta tartó ideológiai polarizáció után.

A nyomtatott kiadásban megjelent cikk szerint a 10 legesélyesebb jelölt egyike Erdő Péter, akit

a legerősebb konzervatív jelöltnek tartanak, mert a válásról, a bevándorlásról, a melegek polgári házasságáról vagy a latin mise használatáról vallott nézetei hagyományosak.

A Frankfurter Rundschau azt állítja, hogy a pápaválasztás történelmi lehetőséget kínál Donald Trumpnak, hogy nagyobb befolyást és hatalmat szerezzen a Vatikánban, és ő vélhetően támogatná a magyar bíborost. Az osztrák Oe24 szerint a 72 éves Erdő Péter arról ismert, hogy számos egyházi kérdésben hagyományos álláspontot képvisel, és jó kapcsolatot ápolt Ferenc elődjével, XVI. Benedekkel. A Corriere della Sera nyomtatásban megjelent összefoglalója ugyancsak a konzervatívok vezető jelöltjének tartják, a lengyel Do Rzeczy pedig Erdő Péter mellett Pietro Parolin és Matteo Zuppi olasz, valamint a Politico által emlegetett Luis Antonio Tagle Fülöp-szigeteki bíborost jelölte esélyesnek.

A horvát Index szerint

Erdő Pétert konzervatív pápajelöltként tartják számon, aki a hagyományos katolikus tanítások és doktrínák erős támogatója, ami jelentős elmozdulást jelentene Ferenc megközelítéséhez képest.

A magyar bíborosra egyébként már fogadni is lehet az egyik leghíresebb oldalon, amely ugyancsak a favoritok közé sorolja.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Vatican Media/Catholic Press Photo/Hans Lucas

***

A cikket Magyarország megújult médiafigyelője, az OBSERVER szemlézte a mandiner.hu számára.

 

Összesen 75 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2025. április 25. 06:45
Az egyháznak is, a világnak is és Magyarországnak is jót tenne Erdő Péter pápasága.
Pametan
2025. április 23. 18:38
Pietro Parolin lesz a befutó. Péter, a római......
Obsitos Technikus
2025. április 23. 11:38
Lehet, persze hogy lehet. Sokszor a legkevésbé esélyes lesz a pápa, de sokszor meg a papírforma jön be.
Töki
2025. április 23. 11:23
Legyen! Bár a teológusok ezt nem támogatnák, mert ha magyar pápa lesz, akkor jő el a világ ... valamilyen! :))))
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!