Pontosan ezt akarja elkerülni Magyarország: New Yorkban megtörtént minden szülő rémálma

2025. március 05. 06:31

New York államban középiskolások kerültek kórházba marihuánás gumicukor miatt.

2025. március 05. 06:31

New York állam egyik településén középiskolások kerültek kórházba marihuánás gumicukor miatt, a rendőrség és az oktatási intézet is azt vizsgálja, miként jutott az egyik diák a droggal vegyített édességhez – közölte Suffolk megye rendőrsége.

A tájékoztatás szerint 

a szóban forgó diák nagyjából egy tucat társának kínálta körbe a marihuánás gumicukrot, akik közül 11-et később kórházba kellett szállítani. 

Az eset Moriches településen történt hétfőn reggel a William Floyd középiskolában. A megyei rendőrség szerint a rosszul lett diákok 13, illetve 14 évesek.

Ezt is ajánljuk a témában

Nem ismert, hogy a társait kínáló diák tudott-e arról, hogy a gumicukor kábítószert tartalmaz. 

Az ügyben vádemelés még nem volt, 

és egyelőre az sem világos, hogy a diákokat felelősségre vonják-e.

(MTI)

Nyitókép: Olena Ruban / Getty images

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
MaBaker
2025. március 05. 16:19
Ha az alkoholfogyasztást abuzálták volna a fiatalok ilyen mértékben, valószínűleg már nem élnének. Szerintem a szülőknek nem az a rémálma, hogy a gyerek beszív, elalszik, esetleg hány egyet, hanem hogy kemény drogokat használ, vagy túladagolja magát valamivel (akár alkohollal). A marihuánát pont nem lehet túladagolni és a szert abuzálók nemhogy nem csinálnak veszélyes őrültségeket, de békésebbek lesznek a dalai lámánál és aluszékonyabbak egy lajhárnál.
szabadabb
2025. március 05. 09:10
Szülőként: szerintem inkább egy újabb iskolai lövöldözés vagy késes merénylet az igazi rémálom. (aminek a kockázata is nagyobb a tengeren túl... de már Szerbiában, Koszovóban is divat) + hallottunk már durvább szalmonellás ... kolerás esetekről! (lásd Németország vérhas járvány 2000 halott) A gumicukrot meg be kell tiltani azonnal! :) (csokiba is vihetik azt is be kell tiltani)
recipratio
2025. március 05. 07:55
Orbűnisztán ebben is jobb,nálunk már az ált.iskoában ,sőt az oviban is benn van drogos cuki höhöö..
Kovács József
2025. március 05. 07:54
A liberálisok és újságaik 444/telex/hvg pont ezeket a "cukorkákat" támogatják, és propagálják.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!