Nem kell a béke: Spanyolország őrült összeggel támogatja Ukrajnát a háborúban

2025. február 24. 18:02

A spanyol miniszterelnök a háború harmadik évfordulójának alkalmából utazott Kijevbe.

2025. február 24. 18:02

Spanyolország egymilliárd eurónyi katonai segélycsomagot küld Ukrajna számára – tett ígéretet Pedro Sánchez miniszterelnök ukrajnai látogatása során. Hozzátette, Spanyolországban kiemelt figyelmet fordítanak az ott élő ukrán menekültek igényeire, Alicante tartományban egy speciális területet is kialakítottak, kifejezetten nekik. Hangsúlyozta, Spanyolország támogatja Ukrajna EU-s csatlakozását, aminek mihamarabb meg kell történnie – írta meg az ukrán Eurointegration.

A spanyol kormányfő több másik európai vezetővel utazott Kijevbe a háború kitörésének harmadik évfordulója alkalmából. A látogatás során többország vezetője tett hasonló ígéretet, miközben az EU újabb szankciós csomagot fogadott el Oroszország ellen. Ursula von der Leyen, Roberta Metsola és António Costa közös nyilatkozatot adott ki, amelyben kijelentették, Oroszország és vezetése kizárólagos felelősséggel tartozik az ukrajnai háborúért és az ukrán lakosság ellen elkövetett atrocitásokért.

***

Ezt is ajánljuk a témában

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: MTI / EPA / Olivier Hoslet


 

 

Összesen 108 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
altercat1
2025. február 25. 09:23
Azért van annak egy különleges bukéja, hogy a spanyol szoci támogatja a banderista náci caudillo-t... (Franco jelzője volt a caudillo. Olyan, mint a Führer, vagy a duce.)
kerek-a-perec
2025. február 25. 07:42
A legkevesebb amit mi tehetünk az általunk ismert szabad világ megőrzése érdekében, hogy megadjuk Ukrajnának a háború megnyeréséhez szükséges fegyvereket. Csak azt kérik, amire szükségük van a túléléshez. Az ukránok egy elkeseredett honvédő háborút vívnak az aggresszív, barbár, szellemileg elmaradott ruszkik ellen. Nemcsak a túlélést érdemlik meg, hanem a győzelmet is. RUSZKI, HAZA! RUSZKI, HAZA! RUSZKI, HAZA! RUSZKI, HAZA!
tapir32
2025. február 25. 05:31
„Ki a nagyobb háborús bűnös: az az oldal, amelyik kész tárgyalni a háború befejezéséről, vagy az, amelyik ragaszkodik ahhoz, hogy folytatni kell a háborút anélkül, hogy látszana a vége, nem számít, hány élet veszik el közben?” Arnaud Bertrand
tapir32
2025. február 25. 05:30
Az EU segélyt, hitelt adott Ukrajnának azért, hogy később Ukrajna ásványi anyagokkal stb. visszafizesse azt. Az EU ezért nem volt hajlandó a békéről tárgyalni, sőt azt még szóba hozni sem! Az elhúzódó háborúban a teljesen nincstelenné vált és kivérzett Ukrajnától mindent el lehet venni! Zselenszkij ennek az aljas tervnek a végrehajtója. Átvágták az ukránokat, amikor a hazájuk védelmét összekötötték a globalizált tőke érdekeivel. A tőkések az elhúzódó háborúban érdekeltek, az ukránok a hazájukért halnak. Ebből a csapdából a mielőbbi tűzszünet és béke a kivezető út.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!