Bevándorlók tömegeit zsuppoltatja Guantanamóba Trump
Semmi időhúzás, már aláírta a rendeletet egy gigantikus tábor felállításáról a kubai amerikai bázisnál.
Pedig egy papírokkal nem rendelkező bevándorló tudatos rejtegetése törvénysértésnek minősül az Egyesült Államokban.
New Jersey demokrata kormányzója ellen eljárás indulhat, miután azt állította, hogy egy illegálisan az országban tartózkodó nőt bújtat a garázsában – számolt be róla a Newsweek. Donald Trump amerikai elnök határőrizeti megbízottja, Tom Homan azzal fenyegetőzött, hogy vizsgálatot indít Murphy ellen, és figyelmeztetett, hogy jogi lépések következhetnek, ha kiderül, hogy megszegte a bevándorlási törvényeket.
Szerintem a kormányzó elég ostoba, ha igaz amit mond”
– jelentette ki Homan. A tisztviselő a Fox Newsnak elmondta, hogy egy papírokkal nem rendelkező bevándorló tudatos rejtegetése törvénysértésnek minősül.
Murphy szombaton azt mondta, hogy valaki, aki a garázsa felett lakik, olyan bevándorlási státusszal rendelkezik, amely „még nincs azon a ponton, ahová próbálják eljuttatni”. Murphy egyik beosztottja szerint a kormányzót „félreértették”.
„Sok szerencsét a szövetségieknek, akik megpróbálják elkapni” – üzente a bevándorlási hivatalnak a politikus.
Egy, a kormányzóhoz közel álló forrás azt mondta a Newsweeknek, hogy nem él a kormányzó otthonában illegális bevándorló. A szóban forgó személy legális státusszal rendelkezik, viszont fél a Trump-kormányzat keményvonalas bevándorlási politikája miatt – tette hozzá.
A kormányzat tisztviselői azt közölték, hogy vizsgálatot indítanak Murphy megjegyzéseivel kapcsolatban, és a vizsgálat eredményeitől függően jogi következményekkel járhat.
Trump második hivatali idejének kezdete óta több száz illegális bevándorlót tartóztattak le, az Egyesült Államok Bevándorlási és Vámhivatala (ICE) szélesebb jogköröket kapott a feladatának ellátásához. A migráció leállítása és a tömeges kitoloncolások megkezdése volt Trump 2024-es sikeres kampányának egyik kulcseleme. A legutóbbi közvélemény-kutatások szerint a választók 55 százaléka támogatja (erősen vagy valamelyest) az ilyen terveket. A választók 88 százaléka támogatja „az illegálisan itt tartózkodó és büntetett előéletű bevándorlók kitoloncolását”.
Nyitókép forrása: Bryan R. Smith / AFP
Ezt is ajánljuk a témában
Semmi időhúzás, már aláírta a rendeletet egy gigantikus tábor felállításáról a kubai amerikai bázisnál.
***