Nem kér az LMBTQI-önmegvalósításból a hadseregben Trump leendő minisztere
Pete Hegseth rámutatott, a szexuális kisebbségi identitáspolitika valójában nem más, mint szivárványos marxizmus.
A 44 éves katonai veterán várhatóan nem fogja folytatni a demokraták ideológiai alapú toborzását.
Az amerikai szenátus pénteken megszavazta a Donald Trump által jelölt Pete Hegseth-et az USA új védelmi miniszterének, aki hamarosan hivatalba is léphet, írja az MTI. A késő esti szavazáson szavazategyenlőség alakult ki a száz fős szenátusban, amit végül JD Vance alelnök, a felsőház hivatalos elnökének voksa döntött el.
Trump jelöltjei közül a 44 éves katonai veterán szenátusi megerősítése volt a legbizonytalanabb, akivel szemben azt hozták fel a demokraták hivatalos kifogásnak, hogy nincs tapasztalata katonai szervezet vezetésében, de azt is tudni lehet, hogy Hegseth nyílt kritikusa a korábbi demokrata vezetések katonai intézkedéseinek.
Az 53 republikánus szenátor közül is hárman ellene szavaztak.
Pete Hegseth-t négy órán keresztül faggatták a szenátusi szakbizottsági meghallgatáson, aki több ízben is összetűzésbe került a demokratákkal.
Pete Hegseth szóba hozta, hogy a politikai baloldal lejárató kampányt indított ellene.
Amikor szakmai terveiről kérdezték, elmondta, szeretné visszahozni az amerikai hadseregbe a „harcos szellemiséget”, és hangoztatta, a katonai alkalmasság feltételeit mindenki számára egységesen kell megállapítani. Feladataként nevezte meg, hogy megvalósítsa Donald Trump elnöki célkitűzését, vagyis elérni „a békét az erő által”.
Hegseth-tel kapcsolatban korábban már megírtuk, hogy
több ízben is kritizálta a demokraták reformintézkedéseit az amerikai hadseregben, amelyek szerinte a „harckészség helyett a társadalmi igazságosságot helyezték előtérbe”.
Erre példaként említette az Obama-adminisztráció alatt végrehajtott reformokat, amelyek többek között a nők és a transzneműek katonai szolgálatának engedélyezésére irányultak.
Ezt is ajánljuk a témában
Pete Hegseth rámutatott, a szexuális kisebbségi identitáspolitika valójában nem más, mint szivárványos marxizmus.
Nyitókép: SAUL LOEB / AFP