Baloldal a javából: gigabefektetővel „bújik ágyba” a brit Munkáspárt

2024. december 05. 10:35

Az amerikai Blackrock Ukrajnában is éppen nagybevásárlásokat hajt végre, Keir Starmer miniszterelnök szerint jó ötlet ráereszteni őket az Egyesült Királyságra. 

2024. december 05. 10:35
null

Nyitókép: JUSTIN TALLIS / AFP

 

Keir Starmer lelkesedése a világ legnagyobb vagyonkezelő cége, a BlackRock iránt számos kérdést vet fel, különösen azok körében, akik a közszolgáltatások megerősítését és a közösségi érdekeket részesítik előnyben a magántőke profitjaival szemben – számol be a Morning Star

A BlackRock, amely több mint 10 billió dolláros portfóliót kezel, számos kritikát kapott, amiért hatalmas összegeket fektet környezetszennyező fosszilis energiahordozókba, fegyvergyártásba és olyan ágazatokba, amelyek emberi jogi visszaélésekkel és ökológiai károkkal vannak kapcsolatban.

Starmer azonban a céggel való együttműködést ünnepelte, azt ígérve, hogy a BlackRock segítségével növekedést és jólétet hoz Nagy-Britanniának.

A BlackRock nemcsak a környezeti és emberi jogi kérdésekben játszik ellentmondásos szerepet, hanem gazdasági modellje is problémás. Az ingatlanpiacon való dominanciája például az Egyesült Államokban máris a lakhatási válság súlyosbodásához vezetett. 

Ezért sokan attól tartanak, hogy Nagy-Britanniában is hasonló következményekkel járhat, különösen a mezőgazdasági földek esetében, amelyekre a cég potenciális célpontként tekinthet. 

Az agrárközösségek már most aggódnak, hogy az adósságba kerülő gazdaságokat a BlackRock felvásárolhatja, különösen Starmer új örökösödési adója miatt, amely a kisebb gazdaságokat kényszerhelyzetbe hozhatja.

Ezt is ajánljuk a témában

Az angol Munkáspárt irányvonala a magántőke iránti lelkesedéssel nemcsak a közszolgáltatások további privatizációját vetíti előre, hanem a Tony Blair-féle „magánfinanszírozási kezdeményezés” visszatérését is, amely hosszú távú adósságokkal terhelte meg az országot. 

Ez a megközelítés a jelenlegi konzervatív kormányzat privatizációs politikájának folytatásaként is értelmezhető, amely a közszolgáltatások alulfinanszírozottságához, a bérek csökkentéséhez és az alapvető szociális szolgáltatások leépítéséhez vezetett.

Ezt is ajánljuk a témában

A BlackRockkal való szoros együttműködés a profitérdekek előtérbe helyezését és az emberek érdekeinek figyelmen kívül hagyását jelenti. Ez egyértelműen tükröződik Starmer kormányának irányelveiben, 

amely nemcsak a megszorításokat és az alacsony béreket erőlteti, hanem egy neoliberális gazdaságpolitika folytatását is, amely kizárólag a tőkések és befektetők érdekeit szolgálja. 

A szocialista alternatíva, amely az embereket és a bolygót helyezi előtérbe a profit helyett, sürgetőbb, mint valaha – véli az angol cikk szerzője.

 

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sentimental
2024. december 05. 12:14
A brit munkások érdekével megegyezik a döntés. Nem tudom ,hogy mi ezzel a baja a putyin rajongóknak?
bill-murr
2024. december 05. 12:10
Annyira egyertelmu, hogy a brit politikusok kez a kezben a drakula ivadekkal eladtak az orszagukat a globalistaknak es orommel hordjak oda az agyatlan tomegeket, akiknek szamolatlanul epitik a kis vackaikat orszagszerte hogy aztan iranyithassak oket kenyuk-kedvuk szerint.
Karvaly
2024. december 05. 11:58
A munkásokat nem, de a milliárdos befektetőcégek érdekeit képviselő Munkáspárt. Ez valami abszurd angol humor lesz, mert komolynak durva lenne.
states-2
2024. december 05. 11:57
A nyugati kommunizmust, ahogy anno Hitlert is, a nagytőke támogatja.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!