Ennyit a tévhitekről: a fizetések terén is Magyarország mögött kullog Románia, Horvátország és Szlovákia
„Az euróövezeti értéknek a 70 százalékán állunk” – írta a szakértő.
Vezetőjük szerint Orbán Viktor tartja kézben a román kormányt.
Nyitókép: YouTube/képernyőkép
A karácsonyi töltöttkáposzta-túladagolás hatását nehéz előre jelezni – erre bizonyíték a román szélsőjobboldali SOS Romania párt vezetője, az alkotmánybíróság által letiltott elnökjelöltje és EP-képviselője, Diana Şoşoacă friss Facebook-posztja.
A román szélsőjobboldal kultikus alakja tegnap este leszögezte: „Romániának tárgyalási platformmá kell válnia Oroszország és Ukrajna között, hogy elkerülhesse az Osztrák-Magyar Birodalom általi bekebelezést”. Szerinte ugyanis, amíg Románia az elnökválasztással volt elfoglalva,
„az Osztrák-Magyar Birodalom újra megszerezte a hatalmat Románia felett, ennek felmérhetetlen negatív következményeivel együtt”.
Şoşoacă úgy látja, hogy ennek következtében „Karl Nehammer Ausztriája és Orbán Viktor Magyarországa határozza meg a bukaresti politikát, és a magyar miniszterelnöknek erős befolyása van a kormány felett a két RMDSZ-es miniszter révén, akiknek stratégiai portfólióik vannak, a pénzügyi és a fejlesztési”. A szélsőjobboldali vezetőnek a román schengeni csatlakozásról is megvan a véleménye: véleménye szerint az egy „mérgezett ajándék, melyen keresztül Románia erőforrásai kontroll nélkül folynak Magyarországra és Ausztriába”.
Az EP-képviselő kongatja a vészharangot: Romániának most előre kell mennie a békepolitikában, és tárgyalási platformmá kell válnia Magyarország, Ausztria és Szlovákia helyett az ukrán-orosz háború rendezésében, hogy „e tárgyalások mozdonya legyen Románia ahelyett, hogy csak egy vasúti kocsi legyen, melyet az osztrák-magyar mozdonyhoz kapcsoltak”.
„Egyedül Románia döntött úgy jelenlegi vezetői révén, akiket túlzottan lekötnek a piti belső játékok, hogy elszalasztja a történelmi pillanatot, és Orbán Viktor gyámsága alá vonuljon” – írja Şoşoacă.
A politikus figyelmeztet: „Amíg Orbán Viktor irányítja a bukaresti minisztereket, addig Magyarországnak természetesen nem érdeke, hogy Románia bármiféle szerepet játsszon az új globális és regionális architektúrában. E pillanatban Bukarest választhat, hogy vagy újra befolyásos és hatalommal bíró fővárossá válik, mellyel világszerte számolni kell, vagy megmarad Budapest és Bécs rabjának, aki idegen érdekeket szolgál, és az állami autoritás feloldódása, valamint a területi veszteségek irányába halad.”
Készítsék elő az útleveleiket, amikor Erdélybe lépnek,
mert az erőforrásaink már távoztak a Budapest-Bécs tengelyre, miközben a kormánykoalíció azzal küzd, hogy a tavaszi választásokon csalással új elnököt intézzen, mintha számítana, ki lesz a Románia nevű gyarmat kormányzója!” – zárja sorait Şoşoacă.