Áttörés: világelsőként sikerült kutatóinknak növényt termeszteniük a holdi talajban
A magyar szakemberek 2025 februárjában egy Falcon 9 típusú rakétával terveznek mustármagokat feljuttatni az űrbe, majd visszahozni a Földre.
Világszerte csökken az eladás.
Nyitókép: Eric Beracassat / Hans Lucas / Hans Lucas via AFP
A világ legnagyobb sörgyártója, az Anhauser-Busch InBev csalódást keltő eredményekről számolt be a csütörtöki negyedéves jelentésében. Kulcspiacain, köztük az Egyesült Államokban, Mexikóban és Kínában, az eladások jelentős visszaesést mutattak, ami a bevételek több mint félmilliárd eurós csökkenéséhez vezetett, így a vállalat harmadik negyedévi forgalma 15,05 milliárd dollárra zsugorodott – írta meg a Világgazdaság.
A sörértékesítés volumene világszerte 2,4 százalékkal esett vissza, szemben az elemzők előzetes várakozásaival, akik csekélyebb, mindössze 0,4 százalékos csökkenést prognosztizáltak. Ezzel párhuzamosan az EBITDA pénzügyi mutató organikus növekedése elérte a 7,1 százalékot, de még így is elmaradt a várt 8,6 százalékos bővüléstől.
A tisztított adózás utáni eredmény 1,97 milliárd dollárra emelkedett az előző évi 1,73 milliárdról, ami részvényenként 98 centes nettó eredményt jelent. A Budweiser, Stella Artois és Corona márkákat is gyártó AB InBev gyengén teljesített fő piacain.
Az Egyesült Államokban például a nagykereskedelmi értékesítés 0,2 százalékkal, a kiskereskedelmi 3 százalékkal csökkent. Mexikóban az időjárási tényezők és a visszaeső kereslet miatt szintén mérséklődtek az eladások. Kínában még jelentősebb visszaesés történt, a nagykereskedelmi eladások 16, míg a kiskereskedelmi értékesítés 14 százalékkal zuhant.
A romló adatok ellenére Michel Doukeris vezérigazgató egyelőre optimista:
Csapataink és partnereink továbbra is stratégiánk végrehajtásán dolgoznak, és bízunk abban, hogy képesek vagyunk teljesíteni azt”.
A vállalat jövőre már 6-8 százalékos EBITDA-növekedést vár, szemben a korábbi 4-8 százalékos becsléssel. A befektetők megnyugtatására az AB InBev vezetősége bejelentett egy kétmilliárd dolláros részvény-visszavásárlási programot, ám a befektetők első reakciói szerint ez kevésnek bizonyult az aggodalmak csillapítására.
Ezt is ajánljuk a témában
A magyar szakemberek 2025 februárjában egy Falcon 9 típusú rakétával terveznek mustármagokat feljuttatni az űrbe, majd visszahozni a Földre.