Nyitókép: Chip Somodevilla/Getty Images
„A hit nagy erő, de erősen félre tud vinni. Van egy szépen felépített koncepció, kicsoda Trump. Van is alapja, hiszen részben vicces, komolyan vehetetlen médiasztár volt – mint ki is? Például Zelenszkij, akinek ezt nem írják a rovására. Aki nem hiszi, nézze meg Trump World Wrestling videóit... De ezt fújják, egy valós alapot, hogy narcisztikus, stb hatalmassá, hogy ő maga a gonosz, a diktátor, stb.
Honnan tudja sok kedves olvasó, hogy minden úgy igaz, amit gondol? Hol olvasta – ugye értik, mire gondolok? A 90%-ban egy irányba húzó nyugati médiában? Ha csak az egyik narratíva van meg, másik nem, nagyot lehet koppanni. Ki tudja pontosan, mi történt a Capitoliumnál? Ki tudja, hova tűnt több mint 7 millió demokrata szavazat 2020-2024 között? Biden 81.2 millió szavazatot kapott, Harris 74 milliót, úgy, hogy az ország lakossága nőtt és több millió bevándorló kapott állampolgárságot. Én nem tudom a választ, de valami zavar itt van az „erőben”, hajlamos vagyok nem minden elhinni a nyugati fővonalbeli médiának, annyi hazugságot és torzítást láttam már életem során nagy presztízsű lapokban. Egy véleménybuborék közepéből nehéz megérteni a világot – ezért olvasok minden oldalról, ukrán-orosz, szélsőbal-szélsőjobb, nem csak a nyugati centrumot. Azt is olvasom, de nagyon nem szentírás.
Egyet azért mindenkinek el kell fogadnia: a Nyugat/USA nem Oroszország. Trumpot jogi úton, anyagilag megpróbálták célzottan ellehetetleníteni – ez igaz. De végül nem került börtönbe, indulhatott a választáson és akármekkora ellenszél is volt a hagyományos sajtóban, nyert. Hol van Navalnij Oroszországban? Milyenek voltak az orosz elnökválasztások?
De azt is mindenkinek el kell(ene) fogadnia, hogy nagyon döntött a pálya egy Trump-al vagy egy Le Pennel szemben, komoly gondok vannak a nyugati demokráciákban. Ez a szürke valóság, de a Nyugat hibái nem teszik Oroszországot szebbé.”