Mesterséges kómában tartják a brutális mannheimi késelés egyik áldozatát
Az elkövetőt lövésekkel állították meg, egyelőre nincs kihallgatható állapotban.
A német egyenruhások persze nem ok nélkül tüzeltek – a Der Spiegel összeszedte a részleteket!
Nyitókép: Nyitókép: MTI/AP/Matthias Schrader
***
Németország kapcsán az embernek nem a halálos tűzpárbajok jutnak eszébe; sőt; a mannheimi késelést elkövető afgán férfit is csupán megsebesítették.
Ezt is ajánljuk a témában
Az elkövetőt lövésekkel állították meg, egyelőre nincs kihallgatható állapotban.
A Spiegel mindenesetre összeszedte, hány személyről és kikről is van szó, akikkel a rendőrség végzett, a DPA hírügynökség jelentései alapján.
Mint írják, a rekordszámot itt a 17 lelőtt személy esete jelenti január óta,
egyébként ez is negyedszázados csúcs. Idézik a „Civil Rights & Police” statisztikáit, miszerint utoljára 1999-ben lőttek le ilyen nagy számú embert a rendőrök. Ekkor az egész évben 19 ember halt meg. 2022-ban tizenegy, 2021-ben nyolc, tavaly tíz. Ehhez képest valóban kiugró az idei 17.
„Az esetek többségében a halálos lövések olyan helyzetben történtek, amikor a rendőrök »rendkívüli pszichés helyzetben« lévő, vagy már mentális betegséggel kezelt férfiakkal vagy nőkkel kerültek összetűzésbe” – írja a lap. Volt, akinél lőfegyverre hasonlító tárgy, vagy éppen tényleg lőfegyver, másoknál kés volt – sorolják.
A lap megemlít néhány példát is:
Ezt is ajánljuk a témában
Egyelőre nem tudni, kik az elkövetők.
Az ilyen jellegű rendőri reakció egyébként is inkább az Egyesült Államokra jellemző. Annál is inkább, mert a tengerentúli országban jóval könnyebb lőfegyverhez jutni, így az elmúlt nyolc évben folyamatosan nőtt azoknak a száma, akikkel a rendőrök végeztek – tavaly ez 1163 személy volt a Statista szerint idén még „csak” 828-nál tartanak (érdekesség: a halottak relatív többsége egyébként fehér, csaknem kétszer annyi fehérrel végeztek a rendőrök, mint feketével).