Elérte a Trump-párti aktivista, hogy a Toyota semmilyen LMBTQ-rendezvényt nem támogat

2024. október 07. 14:14

Bejelentette az autós cég, hogy visszavesz a woke-ból, miután erősen kritizálta egy aktivista. A Toyota nincs egyedül.

2024. október 07. 14:14
Robby Starbuck

Kép: Robby Starbuck X-e

A Toyota úgy döntött, teljesen leállítja az LMBTQ-rendezvények, így a pride felvonulások szponzorálását az Egyesült Államokban, ahogy a sokszínűséget és az elfogadást érintő vállalati programokat is átszervezi az „erősen átpolitizált vitára” hivatkozva – írja a Bloomberg, és nyomában a HumenOnline.

A japán autógyártó azt is közölte 50 ezer amerikai alkalmazottjával és 1500 márkakereskedőjével, hogy a Human Rights Campaign (HRC) nevű, LMBTQ-s érdekvédelmi csoport által készített céges rangsorokban, valamint más, a vállalati kultúrákat vizsgáló felmérésekben sem vesz részt a továbbiakban.

A bejelentés egy héttel azután érkezett, hogy a  Trump-párti aktivista, Robby Starbuck kampányt indított a vállalat ellen a közösségi médiában, és a Toyota bojkottjára szólított fel az LMBTQ-rendezvények miatt. A Toyota akkor azt közölte, hogy a kifogásolt LMBTQ-programokat munkavállalói csoportok szervezték, nem pedig közvetlenül a vállalatvezetés.

A Toyota szóvivője október 3-án tagadta, hogy Starbuck kritikájának köze lenne a döntéshez, az aktivista hatását elhanyagolhatónak minősítve. A szóvivő szerint Starbuck fellépése nyomán csak körülbelül 30 vásárlói hívás érkezett a cég ügyfélszolgálatához.

A Toyota egyike azoknak a vállalatoknak, amelyeket Starbuck az elmúlt hónapokban célba vett woke mentalitásuk miatt. Azóta a Harley-Davidson, a Caterpillar, a John Deere és a Ford is közölte, hogy ezentúl visszafogják az LMBTQ-programokat. 

A Ford egyúttal a Human Rights Campaign (HRC) vállalati esélyegyenlőségi rangsorát készítő felmérésből is kiszállt.

A Toyota döntése után Starbuck elégedettségének adott hangot, és úgy értékelte, tevékenységével hozzájárul ahhoz, hogy „észhez térjen” a vállalati szektor Amerikában.

Szeptember végén a Toyota az olimpiai játékok szponzorálásától is visszalépett a játékok túlpolitizáltsága miatt.

Robby Starbuck 2008 óta ismert amerikai konzervatív aktivista, aki először zenei videók rendezőjeként vált ismerté, majd sikertelenül indult a 2022-es képviselőházi választásokon Tennessee egyik képviselőjelöltjeként. 2024-ben jelent meg a The War on Children (Háború a gyermekek ellen) című filmje, ami a nemváltó műtétek sötét oldalát mutatja be. A filmet Elon Musk is ajánlotta a nézők figyelmébe.

 

Összesen 102 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Nimril
2024. október 08. 00:29
Már az is kurva gáz, hogy egyáltalán ez ellen tiltakozni kell! Miért érzi úgy egy vállalat, hogy neki ilyen szervezeteket kell támogatni? Mi köze az autóknak a buzikhoz? Egy cég csinálja azt, amihez ért: pl. gyártson jó autót, ne játszon társadalommérnökösdit!
Dominik
2024. október 07. 20:26
helyes, a cégeknek nem az a dolguk, hogy erkölcsi kérdésekben kiálljanak egy oldalért!
atti64
2024. október 07. 18:12
LMBTQ= FASZOPO PATKÁNYOK MIND!!!!!!!!!!!!!!!!!!IRTANI KELL ÖKET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reszelő Aladár
2024. október 07. 17:45
Influenszer. Magyarul véleményvezér. Kicsit ízlelgessük a fogalmat és egyből megértjük, mi áll mögötte. Olyan egyének, akik a véleményükkel tömegeket tudnak befolyásolni akár pozitív, akár negatív irányba. Teszik ezt néha szponzorált tartalomként, de néha függetlenként. Utóbbi esetében pedig megilleti őket szólásszabadság és emiatt nehezen perelhetők, csak a véleményüket mondják. Pár éve ugyanilyen influenszerek kezdték el követelni a woke kultúrát, amit felkapott a média, amit tovább fűtött a közösségi média és bizonyos cégek hirtelen ott találták magukat, hogy aki nem lett harcos BLM aktivista, az rasszista lett. Aki nem kezdte látványosan a pride-ot támogatni, nem indított rögötn DEI (diversity, equity, inclusion) csoportokat és nem írja ki minden állásinterjban, hogy mennyire befogadó márka, az számíthat a woke aktivisták haragjára. Mindezekkel pedig akkor van baj, amikor bezuhannak a részvényárak emiatt. Akkor olcsóbb pár muciológust jól megfizetni, mint a bónuszt kockáztatni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!