Mire készülnek az amerikaiak? A Pentagon még több bombázót és hadihajót küld a Közel-Keletre
Az Egyesült Államok több bombázót küld, miközben kivonja a térségből a repülőgép-hordozóját.
A magyar külügy képviselője nagy tapsot kapott Izraelben, amikor kiállt a zsidó állam mellett, ami önvédelmi harcát vívja.
Fotó: IDSF
A 2023. október 7-i terrortámadás hatásáról tartottak konferenciát Jeruzsálemben, a Menachem Begin Örökség Intézetben, mely eseményt közösen szervezte a magyarországi Danube Intézet és az izraeli Izrael Védelme és Biztonsága Fórum (IDSF).
Az eseményt John O’Sullivan, a Danube Intézet elnöke nyitotta meg, aki kiemelte, hogy egyelőre még nem látjuk a végét azoknak a hullámoknak, amiket a Hamász támadása elindított. Bár korábban a nemzetállamok között kötött nemzetközi szerződések határozták meg a világot, a Hamász támadása ezt felülírta.
A Hamász világossá tette, hogy nem ismerik el Izraelt mint nemzetállamot és a nemzetközi világrendet. Eközben
az ENSZ vergődik, és erős fellépés helyett a „nyugati öngyűlölet pszichodrámáját” adja elő.
Izraelt apartheiddel vádolják, de ez nonszensz – szögezte le O’Sullivan.
Fleur Hassan-Nahoum, Jeruzsálem alpolgármestere kiemelte, hogy az anticionizmus mindig antiszemitizmus. Mint hozzátette, egyesek csak azért élnek az előbbi kifejezéssel, mert politikailag korrektnek akarnak tűnni.
„Ha azt hiszed, hogy a világon egyedül a zsidóknak nem jár az önrendelkezés, az antiszemitizmus”
– vélekedett a politikus.
Michael Freilich belga parlamenti képviselő, az Új Flamand Szövetség politikusa arról beszélt, hogy ortodox zsidóként mindig is kapott gyűlölködő üzeneteket, de korábban legalább álnéven érkeztek ezek, most már az emberek odaírják a valódi nevüket és a címüket, azaz nem szégyellik, amit csinálnak.
A képviselő szerint Belgiumban nemrég Herman Brusselmans neves progresszív író arról beszélt, hogy késeket akar szúrni a zsidókba – ilyenné vált a belga közbeszéd.
Veszprémy László Bernát történész, a Corvinák főszerkesztője, lapunk munkatársa kiemelte, hogy
nyugaton elsősorban a muszlim migráció és a szélsőbaloldal felelnek az antiszemitizmus és az anticionizmus megnövekedéséért.
Magyarországon eközben a palesztinpárti tüntetések be lettek tiltva október 7-e után, ami pozitív példa.
Veszprémy kiemelte, hogy Izraelben sok gyereket vállalnak és Magyarországon is pozitív a családpolitika, ez követendő út, hogy elkerüljük a muszlim és arab tömegek bevándorlását.
Lastofka János, a magyar Külügyminisztérium Közel-Kelet és Észak-Afrika Főosztályának vezetője nagy tapsot elnyerő beszédében kiemelte: „Biztosítanunk kell, hogy ilyen brutális terrortámadások soha többé ne fordulhassanak elő sehol a világon. Ez azt jelenti, hogy
harcolni kell a terrorizmus ellen, és hagyni kell, hogy Izrael harcoljon a terrorizmus ellen.”
Palotai Mónika, a washingtoni Vallásszabadság Intézet kutatója arról beszélt, hogy mára Észak-Korea is csatlakozott az iráni, orosz és kínai tengelyhez.
Robert C. Castel biztonságpolitikai elemző végül azt fejtette ki, hogy Irán, Oroszország és Kína azért türelmetlenek, mert az előbbi kettőnek rosszak, utóbbinak pedig katasztrofálisak a demográfiai mutatói, így ha lépni akarnak, akkor most van rá az utolsó esélyük.