Országos vészhelyzetet hirdetne az új holland kabinet a migráció miatt
Amszterdam hivatalosan kérni fogja az Európai Uniót, hogy egy időre mentse fel a közös uniós migrációs politika végrehajtása alól Hollandiát.
A Szabadságpárt vezette holland négypárti kormány bemutatta migrációs politikai terveit.
Nyitóképen: Dick Schoof kormányfő (Ramon van Flymen / ANP MAG / ANP via AFP)
Hollandiát a legutóbbi választás után, hosszas tárgyalás után megalakult négypárti, jobbos-centrista kormány irányítja, melynek vezető tagja a Geert Wilders vezette Szabadságpárt, ám Wilderst a többiek nem fogadták el kormányfőnek, ezért a korábbi főhivatalnok Dick Schoof lett az új miniszterelnök.
Schoof kormányfő most bemutatta az új kormány migrációs politikáját, ami az ígéreteknek megfelelően bekeményít a korábbiakhoz képest.
A kormányzat a lakhatásra, az egészségügyre és az oktatásra nehezedő nyomásra hivatkozik,
mint a migrációs szigorítás indokára. A Szabadságpárt által delegált migrációügyi miniszter, Marjolein Faber kijelentette:
„Irányt kell változtatnunk és be kell fejeznünk azonnal a beáramlást. Ezért vezetem be a valaha volt legszigorúbb menekültpolitikát.”
Hollandia felmentést (opt-out) kér az Európai Bizottságtól a migrációs és menekültpolitika eddigi szabályai alól. A hollandiai menekülthelyzetet válsághelyzetnek nyilvánítanák, és
a parlament kikerülésével, rendeleti úton vágnák el a migrációt.
Megszüntetik a határozatlan ideig tartó menedékes engedélyeket, rendszeresen ellenőrizni fogják, hogy szükséges-e még a védelem, vagy pedig vissza kell irányítani az illetőt a szülőhazájába. Korlátoznák a családegyesítéseket is.
Az új holland kormány mindezzel egyik fő választási ígéretét szeretné megvalósítani.
Ezt is ajánljuk a témában
Amszterdam hivatalosan kérni fogja az Európai Uniót, hogy egy időre mentse fel a közös uniós migrációs politika végrehajtása alól Hollandiát.