Kongatja a vészharangot a Die Welt: már a következő német választási eredményektől rettegnek a lapnál
A német lap főszerkesztője szerint a német politikai elit továbbra sem foglalkozik az emberek visszajelzéseivel.
Wolfgang Bosbach szerint az is rendkívül fontos, hogy a németek továbbra is figyeljenek az orosz–ukrán háborúra.
Nyitókép: Christoph Reichwein / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
A Mandiner szerdán beszámolt róla, hogy a Die Welt főszerkesztője elkezdett aggódni az AfD előretörése miatt. „Németországban még mindig sokan nem fogták fel, hogy komoly problémák vannak. Elég csak belegondolni abba, hogy tovább fog növekedni a migránsok által elkövetett erőszak, ezzel együtt ingatag marad a belső biztonság, sőt már most inog Németország gazdasági szerepe is. A választók vasárnap erre reagáltak, de sokan még mindig nem foglalkoznak az emberek véleményével” – fogalmazott Ulf Poschardt.
A németországi CDU-veterán (Kereszténydemokrata Unió) Wolfgang Bosbach szinte kísérteties módon ugyanezt gondolja a német politikai viszonyokkal kapcsolatban – mutatott rá a Bild a pénteki cikkében.
Azon vagyunk, hogy elveszítsük az ország politikai stabilitását, amely évtizedek óta a felszínen tart bennünket”
– jelentette ki a CDU volt frakcióvezető-helyettese, majd később hozzátette, hogy „az ország gazdasági stabilitásának elvesztése előtt állunk”.
Bosbach később az orosz-ukrán háború kapcsán is kifejtette a véleményét.
Ha Putyin katonailag érvényesülni tud Ukrajnában, akkor egészen más bevándorlási adatokkal kell számolnunk”.
Bosbach ezen kijelentése pedig nagyon nagyon hasonlít a Bloomberg fenyegetésére. A hírügynökség publicistája szerint nagyon fontos, hogy Németország és az Egyesült Államok engedélyezze Ukrajna számára az általuk küldött nagy hatótávolságú rakéták bevetését oroszországi célpontok ellen. Marc Champion szerint ugyanis, ha Ukrajna nem használhatja fel ezen fegyvereit, akkor könnyen lehet, hogy a tél közeledtével újabb menekülthullám indul az Európai Unió irányába.
***
Ezt is ajánljuk a témában
A német lap főszerkesztője szerint a német politikai elit továbbra sem foglalkozik az emberek visszajelzéseivel.