Baljós árnyak: Németország már az oroszok elleni háborúra készül
Boris Pistorius legkevesebb 80-90 milliárd eurós éves védelmi költségvetést szorgalmaz.
Az amerikai lap véleménycikke szerint a Joe Biden vezette kormány még egy tervet sem tudott lerakni eddig az asztalra.
Nyitókép: NurPhoto via AFP
A Wall Street Journal véleménycikke szerint Ukrajna inváziója és az orosz területek elfoglalása nem javítja a békemegállapodás rövid távú esélyeit, amelyek valószínűleg egyébként sem voltak fényesek, ugyanakkor kínos helyzetbe hozzák Vlagyimir Putyint. Ez megköveteli az oroszoktól, hogy ne csak növeljék erőfeszítéseiket, hogy ellenálljanak a behatolásnak, hanem arra is, hogy máshol erősítsék meg határaikat. Javítja az ukrán morált és az ország vezetésébe vetett bizalmat, ami hosszú távon hasznos lehet.
Holman W. Jenkins, Jr. szerint azzal, hogy Ukrajna ilyen módon felvette a kesztyűt az oroszokkal szemben, javította helyzetét a nyugati támogatói előtt. A szerző szerint Putyin helyzetét úgy lehet rontani, ha a háborút hazaviszik az oroszoknak a saját területükre, bár a múlt hétig a legtöbb szószóló inkább a légi és rakétacsapásokra összpontosított, mint a szárazföldi akciókra.
Szerinte ez, valamint Ukrajna légterének védelme az orosz támadásoktól és szárazföldi erőinek kiépítése az ukrán területen való további orosz előrenyomulás megakadályozása érdekében volt a Nyugat előtt álló magától értetődő út.
Azaz, a szerző szerint meg lehetne nehezíteni Putyin dolgát, ha a Nyugatnak lenne stratégiája, úgy látja azonban, hogy a Biden-adminisztráció soha nem fektetett le ilyet.
Kiemelte, hogy Putyin egyszer azt mondta, hogy jobban szereti Bident, mint a kiszámíthatóbb amerikai elnököket. A szerző a cikkében azt is kiemelte, hogy a háború elhúzódása és az eszkalációs helyzetek annak az eredményei is, hogy
a Joe Biden vezette kormány még egy tervet sem tudott lerakni eddig az asztalra, nincsen stratégiai megközelítésük.
***