Ezt tudjuk eddig a Trump elleni merényletről
Rálőttek Donald Trump republikánus elnökjelöltre egy szombati kampánygyűlésen. Összeszedtük, mit lehet tudni eddig a merényletről.
Az amerikai fősodratú sajtó mindent megtett, hogy ne kelljen leírnia: merénylet történt.
Fotó: MTI/AP/Gene J. Puskar
„Trump elhagyta a gyűlést, miután hangos zajok törtek fel” – ez volt a The Washington Post cikkének címe, amelyben a Donald Trump elleni merényletről számoltak be. A hangos zajokról ugyebár tudni lehet, hogy lövések voltak, de úgy tűnik, az amerikai lapnak ez nem volt egyértelmű.
Ezt is ajánljuk a témában
Rálőttek Donald Trump republikánus elnökjelöltre egy szombati kampánygyűlésen. Összeszedtük, mit lehet tudni eddig a merényletről.
Még meghökkentőbb, ahogy a CNN címezte az egyik beszámolóját a történtekről. Mint írták:
A titkosszolgálat sietve levitte Trumpot a színpadról, miután elesett a gyűlésen”.
Ez elsőre egészen úgy hangzik, mintha a volt elnököt egyszerűen csak elfogta volna valami rosszullét, ami miatt megszédült és elesett, majd a titkosszolgálat embereinek kellett felsegíteni.
Azóta cikkükben átírták, de a Google-ön továbbra is ezzel az ajánlócímmel jelenik meg egy szintén CNN-es írás:
Trump megsérült egy incidensben a gyűlésen”.
Alatta a leadben pedig „nagy durranásokról” írtak, melyek után „Trump sérülten zuhant a földre”.
Utóbbi szövegből már lehet azért sejteni valamit az esetről, de még mindig nem az igazi.
A New York Times igen szkeptikusan kezelte Trump beszámolóját is az esetről. Mint ismert, a volt elnök a merénylet után a közösségi médiában közölte, hogy egy lövedékkel eltalálták a fülét. Az amerikai napilap viszont inkább idézőjelbe tette a „lövedék” és a „meglőni” szavakat. Trump fülsérülését viszont már nem vonták kétségbe, arról ugyanis jó ideje videók keringtek, hogy a volt elnököt vérző füllel viszik le a testőrök a színpadról. Igaz, ezeken a felvételeken a lövések is jól hallhatók.
Ezt is ajánljuk a témában
A korábbi amerikai elnök részvétet nyilvánított a kampányülésen megölt személy családjának.
Az idézett hírportálok egyébként megvárták, míg az FBI közölte, hogy merénylet történt, és csak azután kezdték ezt a kifejezést használni híradásaikban.