Vérfagyasztó: letarolt egy ukrán várost Putyin kísérleti fegyvere (VIDEÓ)
A támadás után az orosz és ukrán vezetők eltérő verziókat adtak elő a fegyverek típusáról és hatásáról.
Halálával Irán még nehezebb helyzetbe került: a vallási és politikai elit is új vezetőt kell találjon.
Nyitókép: Képernyőkép/Portfólió
„Ebrahim Raiszi politikai karrierjét az iráni vallási és politikai berendezkedés iránti fundamentalista hozzáállás jellemezte. Az igazságszolgáltatás és a vallási elit ranglétráján keresztül emelkedett fel, hogy meghatározó konzervatív politikussá váljon, akit szinte mindenki Ali Khamenei ajatollah legfelsőbb vezető lehetséges utódjának tartott. Halálával politikai vákuum alakulhat ki a perzsa államban, amely újra felszínre hozhatja a társadalmi feszültségeket, miközben Raiszi regnálása alatt Irán még elszigeteltebbé vált a nemzetközi porondon. Az teheráni utódlás alapjaiban határozhatja meg, hogy mi lesz az Izraellel egyre kiélezettebbé váló viszonnyal, ami az egész Közel-Kelet jövőjét meghatározhatja. De halála még az ukrajnai háborúra is kihathat, mert kérdéssé válhat az orosz hadseregnek küldött fegyverszállítmányok jövője.
Ebrahim Raiszit, a keményvonalas és vallási szempontból konzervatív iráni elnököt hétfőn reggel halottnak nyilvánították, miután helikoptere – amelyen más magas rangú tisztviselőkkel együtt utazott –, vasárnap lezuhant az ország Kelet-Azerbajdzsán nevű tartományában.
Raiszi, aki 63 éves volt, évtizedek óta megkerülhetetlen politikus volt Iránban, akit sokáig a legfőbb vezető, Ali Khamenei ajatollah lehetséges utódjaként tartottak számon. Így halálával Irán még nehezebb helyzetbe került: a vallási és politikai elit is új vezetőt kell találjon.”