Orbán Viktor már kitöltötte – így buzdít a véleménynyilvánító szavazáson való részvételre a miniszterelnök (VIDEÓ)

„Magyarország sorsáról csak a magyar emberek dönthetnek! Várjuk az Ön véleményét is!” – hangsúlyozta videóüzenetében a kormányfő.

A rendőrség helyettes vezetője szerint „ez egy egyedülálló helyzet”.
Lázadás miatt a Nemzeti Rendőrség vezetése feloszlatja a Dnyipro régióban működő különleges erők ezredét, és a különleges erők teljes személyi állományát áthelyezik a „Luty” rohamdandárba – számolt be a Pravda. A cikk szerint az említett ezred a továbbiakban így megszűnik létezni.
Lehet, hogy külön századokat hozunk létre meghatározott feladatok ellátására”
– mondta Olekszandr Facevics, a nemzeti rendőrség helyettes vezetője, aki szerint ez egy egyedülálló helyzet, amikor a rendőrség a hadsereg részeként államvédelmi feladatokat lát el.
Nyitókép: Beata Zawrzel / NurPhoto / NurPhoto via AFP