Az idősek halálára alapozott a Momentum és a Tisza Párt (VIDEÓ)
Minden jel szerint több baloldali párt is az idős kormánypárti szavazók fogyatkozására építi a stratégiáját.
Jobboldali politikusok szerint Brüsszelnek fel kellene hagynia a radikálisan baloldali ideológia és világnézet agresszív népszerűsítésével.
Az Európai Parlament a minap fogadta el a bizottság jogállamisági jelentéséről szóló jelentését, azonban a Magyar Nemzet cikke szerint a lengyelországi passzusokat szemfülesen átkeretezték a jelentéshez fűzött módosítókban. Az ülésen nem túl nagy meglepetésre előjött a hazánkkal nem finoman sem szimpatizáló Sophia in ’t Veld képviselő nevével fémjelzett jelentés az Európai Bizottság 2023. évi jogállamisági jelentéséről.
A holland politikus a jelentésről még külön sajtótájékoztatót is tartott a vita előtt. Az Európai Parlament jelentése az Európai Bizottságot is megdorgálja, amiért fel mertek oldani bizonyos forrásokat Magyarországgal szemben.
„Ami viszont rendszerhibát okoz, hogy a brüsszeliták által évek óta görgetett jogállamisági mizériában Lengyelország is rendszeresen szerepel, mint elrettentő példa. A politikai garnitúra váltásával azonban Brüsszelnek hirtelen szinte semmi kifogásolnivalója nem maradt Lengyelországgal szemben” – emlékeztet a Magyar Nemzet. Kiemelték, hogy ami a jelentésben eddig Lengyelország volt, az mostanra „korábban Jog és Igazságosság párt vezette kormánnyá” módosult – utalva a nemrég bekövetkezett kormányváltásra. Az uniós intézmény képviselői a jelentésében kiemelték, hogy vannak olyan problémák, amelyek egészen csak addig álltak fenn Lengyelországgal szemben, míg át nem vette Varsóban a vezetést Donald Tusk. A képviselők megtartották az elengedhetetlen show-műsorukat is, majd megszavazták a jelentést a Tusk-kormányt mosdató módosítókkal együtt.
Hidvéghi Balázs fideszes EP-képviselő szerint az élethez és halálhoz kapcsolódó ügyek, mint a család, a házasság vagy a gyermekeink nevelése évezredes normákból indul ki, ennek fényében az ezekről való döntés a tagállamok szuverén joga és nem az Európai Parlament az a szerv, aki meghatározhatja ezeket a kérdéseket.
Teljesen helytelen a politikai és erkölcsi vitákat jogi vitáknak álcázni, és szankcionálni azokat, akik továbbra is a hagyományos értékeket védik. Brüsszelnek fel kellene hagynia a radikálisan baloldali ideológia és világnézet agresszív népszerűsítésével, mert ez tönkreteszi az európai együttműködést”
– zárta felszólalását a Fidesz EP-képviselője.
Nyitókép: Jakub Porzycki / NurPhoto / NurPhoto via AFP