A Reuters megfejtette, mi rontotta el a magyar-amerikai kapcsolatokat

2024. február 21. 09:28

A hírportál szerint a svéd NATO-ügy volt nagy hatással Magyarország és az Egyesült Államok viszonyára, ám valójában már jóval korábban is tett barátságtalan lépéseket az amerikai politika, nem is beszélve a budapesti nagykövet munkájáról.

2024. február 21. 09:28
PRESSMAN, David

A Reuters szerint Svédország NATO-csatlakozásának késedelme miatt romlott meg Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolata – csakhogy ez ebben a formában aligha igaz.

Az amerikaiak a politikai nyomásgyakorlás érdekében már tavaly szigorították a magyar állampolgárok beutazására vonatkozó szabályokat, felbontották a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt, sőt szankciós listára is tettek magyarokat.

David Pressman budapesti nagykövet másfél éve tartó munkájáról pedig könyvet is lehetne írni, a diplomata olyannyira beleszól a magyar belpolitikába, hogy már panaszt is tettek ellene.

A Reuters cikke megemlíti, hogy Magyarország eddig azért nem szavazta meg a ratifikációt, mert a svédek többször is bírálták a jogállamiságát – sőt, propagandavideót is gyártottak, amiben súlyos kritikákat fogalmaztak meg.

Ezt is ajánljuk a témában

***

A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tetx
2024. február 21. 15:10
A reuters, csak azt teszi amit eddig: sokat pofázik olyan dolgokról, amiről semmit nem tud.
nempolitizalok-0
2024. február 21. 11:20 Szerkesztve
Persze, mert ha megnevezte volna a valódi okokat, Pressman elvtársnő azt gondolja, kormányzónak és nem nagykövetnek érkezett, másnap már kereshetne egy másik állást. Másik húsz európai országban ez nem probléma, a magyarok viszont kevésbé tűrik el ezt. A vsédek NATO csatlakozása körüli hiszti csak hab volt a tortán.
madárinfluencer
2024. február 21. 10:45
Szerintem a viszony megromlása ott kezdődött, amikor a repülőgép beszerzést nem az USA, hanem pont Svédország nyerte el. Nem véletlen, hogy a korábbi, jóval barátságosabbnak tartott nagykövet, David Corstein azt nyilatkozta pofátlanul, hogy az elhidegült amerikai-magyar kapcsolatokat a CEU békén hagyásával, vagy egy nagyobb hadiipari megrendeléssel lehet helyrehozni. Szép, nem? Ez mutatja, hogy alattvalóként kezeli Magyországot az USA és a CEU nem más, mint egy számukra fontos ügynökképző.
dupree
2024. február 21. 10:35
"A Reuters megfejtette" Talán minket kellett volna megkérdezni, mivel mi magyarok élünk itt. A nagyhatalmi gőg sajnos a médiájukban is benne van, az alapoktól. Ennek a Szabadság téri köcsögnek a viselkedése alapvetően meghatározó, olyan stílusban kommunikál rólunk mintha mittudomén ki lenne, de minimum egy helytartó. Kb. mint a szovjetek. Birodalmi arrogancia.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!