Nem kapott diplomát, vérengzés lett a vége
Késelés történt egy kelet-kínai főiskola előtt, nyolc ember meghalt, további 17 pedig megsérült.
Legalább 118 ember meghalt, több százan megsérültek Kína észak-nyugati részén – a mentőcsapatok a fagypont alatti hőmérsékleten küzdenek a túlélőkért.
Hétfőn késő este az elmúlt évtized legsúlyosabb földrengése rázta meg Kína észak-nyugati, Gansu tartományát. A mentők jelenleg is fagypont körüli hőmérsékleten küzdenek a túlélőkért – írta a CNN. A kedd reggeli adatok szerint 118 ember halt meg, 479-en megsérültek, 20 embert eltűntként tartanak nyilván, több mint 4700 ház rongálódott meg.
A kínai jelentések 6,2 magnitúdós értéket mutattak, az epicentrum Gansu és Qinghai határának közelében található, amely egy hegyvidéki régió a tibeti fennsík keleti szélén. A rengést kilenc utórengés követte, a Richter-skála szerinti 3-as vagy annál nagyobb mértékben.
A földrengés miatt megszűnt a víz- és áramellátás, valamint egyes területeken a mobilhálózat is felmondta a szolgálatot, amely megnehezítette a mentési munkákat. A tartományi tisztviselők szerint legalább 4000 tűzoltót, rendőrt és katonát küldtek a gansui katasztrófa sújtotta övezetbe, valamint több ezer sátrat, összecsukható ágyakat, paplanokat és hordozható tűzrakóhelyeket.
A kínai televízió tudósítása szerint a térségben a legalacsonyabb hőmérséklet -14 Celsius fok volt éjszaka.
Ez a hőmérséklet óriási kihívást jelent a mentési munkálatok számára.
A kínai pénzügyminisztérium 200 millió jüan (28 millió dollár) természeti katasztrófa-segélyalapot különített el a földrengés által sújtott két tartománynak. A jelentések szerint közel egy évtizede nem volt ekkora természeti katasztrófa az országban, 2014-ben a délnyugati Jünnan tartományban történt földrengés körülbelül 600 ember halálát okozta.
Fotó: Zhang Hongxiang/XINHUA via AFP