Trump-tánccal ünnepelt a Milan támadója, és nem ő az első amerikai sportoló, aki ezt tette (VIDEÓ)
Az Egyesült Államokban egyre több sportoló ünnepel választáson nyertes Trump mémmé vált mozdulataival.
A Princeton Egyetem tudományos kutatócsapata szerint a rakétaközpontok elleni támadás következtében milliók halnának meg akut sugármérgezés miatt, ráadásul néhány napon belül a radioaktív csapadék az egész országban visszafordíthatatlan károkat okozna.
Egészen drámai víziót tett közzé a Princeton Egyetem tudományos kutatócsapata az amerikai városok stratégiai bázisai elleni nukleáris csapásokkal összefüggésben. Mint írják, a rakétaközpontok elleni támadás következtében milliók halnának meg akut sugármérgezés miatt, ráadásul néhány napon belül a radioaktív csapadék az egész országban visszafordíthatatlan károkat okozna.
A tanulmány szerint, ha találat éri a stratégiai indítóbázisokat, az Egyesült Államok és Kanada nagy része lakhatatlanná válik, a legrosszabb forgatókönyv szerint a földrész nagyobbik fele halálos dózisú sugárzásban fürödne. Becslések szerint az áldozatok száma négy napon belül 340 ezer és 4,6 millió között lenne, miközben további 300 millió embert fenyegetne a végzetes csapadék.
A tanulmány azután készült, hogy az Egyesült Államok légiereje tavaly bejelentette az 1970-es évek óta működő Minuteman III interkontinentális ballisztikus rakéták modernebbre cserélését.
Az egyetemi kutatók elmondták, hogy az Egyesült Államok légiereje felmérte a Sentinel bevetésének lehetséges hatásait az emberekre és a környezetre, de nem említették, mi történne, ha a rakéták felrobbannának a bázisaikon. A kutatók azt találták, hogy ebben az esetben az Észak-Amerikában élő emberek egy százaléka elegendő mennyiségű szabadtéri dózist kapna az akut sugármérgezéshez.
„Ezek az előrejelzések világos üzenetet küldenek, amellyel a nukleáris biztonsági és környezetvédelmi szakértők is egyetértenek: ezek nem olyan kockázatok, amelyeket vállalnunk kellene”
– mondta Laura Helmuth, a tanulmányt publikáló Scientific American főszerkesztője.
Az Egyesült Államok nukleáris rakétabázisai öt államban – Colorado, Wyoming, Nebraska, Montana és Észak-Dakota – találhatók, és részét képezik annak a nukleáris erőnek, amely lehetővé teszi a tengeralattjárókról és repülőgépekről történő nukleáris csapások indítását.
A Pentagon hangsúlyozza, hogy Amerikának azért van szüksége működő atomarzenálra, hogy elrettentő erő legyen a kezében más nukleáris hatalmakkal szemben. Egyesek már korábban megkérdőjelezték az új rakétaprogram költségeit és szükségességét, tekintettel a rendszer időnkénti téves riasztásaira, valamint az amerikai tengeralattjárók és légi járművek fejlesztésére.
Fotó: MTI/EPA/Pawel Supernak