Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
A Fidesz az egyetlen olyan politikai közösség, amely az Alföld fejlesztését fontosnak tartotta az elmúlt harminc évben – mutatott rá a miniszter.
Barbados 2021-ben már búcsút intett a királyi családnak, most Ausztrália követné a példájukat.
A Daily Mail arról ír, hogy IV. Károly brit uralkodó jövőre komoly nehézségek elé néz. 2024es útja során nem kizárt, hogy újabb „vége a monarchiának” vit vitával találhatja szembe magát. Mint írták, egyre több a követelés arra vonatkozóan, hogy az ország köztársasággá váljon.
Mint ismert, a brit uralkodó a Nemzetközösség fejeként nemcsak az Egyesült Királyság, hanem további államok élén is áll. Azonban a minap az ausztrál kormány egyik magas rangú minisztere azt mondta, hogy a jövőre tervezett látogatás olyan irányt vehetne, hogy tudnának arról beszélni, hogy
az országnak saját államfője legyen.
Megjegyezték, hogy Barbados 2021-ben már úgy határozott, búcsút int az uralkodónak,
A lap felhívta arra a figyelmet, hogy IV. Károlyt korábban már többen is bírálták, amiért még nem tett hivatalos látogatást egyetlen nemzetközösségi országban sem, annak ellenére, hogy már több mint egy éve már, hogy trónon van.
Nemrég 1500 ausztrál megkeresésével készült egy felmérés, melyből az derült ki, hogy 78 százalékuk úgy véli, hogy a királyi családnak kellene állnia egy állami látogatás számláját. 2011-ben az ausztrál adófizetőknek 2,6 millió dollárba (ma 1,9 millió font) került a királynő és Fülöp herceg fogadása.
A Daily Mail arra is kitért, hog a királyi segédek figyelemmel kísérik a szombati népszavazást, amelyen az ausztrálok arról döntenek, hogy engedélyezzék-e az őslakosok szavazati jogát a parlamentben. Ha ez sikerül, és ha az Anthony Albanese miniszterelnök vezette munkáspárti kormányt 2025-ben ismét megválasztják, akkor szavazásra bocsátja majd a köztársasági államforma bevezetését is.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain