Kiderült: több magyar is a Gázai övezetben tartózkodik
„Az övezetben tartózkodó 15 magyar állampolgárral a konfliktus kitörése óta napi szinten folyamatos kapcsolatban vagyunk” – közölte a Külügyminisztérium.

Mahmúd Abbász felszólította mindkét felet a túszok és a foglyok szabadon engedésére.

A Gázai övezetet uraló Hamász iszlamista terrorszervezet cselekedeteivel és politikájával nem képviseli a palesztin népet – jelentette ki Mahmúd Abbász palesztin elnök Nicolás Maduro venezuelai elnökkel folytatott telefonbeszélgetésében – amelyről a WAFA palesztin hírügynökség számolt be hétfőn.
Abbász a Hamász Izrael elleni támadásával és Izrael válaszcsapásaival kapcsolatban közölte, hogy elítéli civilek meggyilkolását mindkét oldalon. Felszólította mindkét felet a túszok és a foglyok szabadon engedésére.
Békés ellenállásra buzdította a palesztinokat az izraeli megszállással szemben,
és hangsúlyozta, hogy a palesztinokkal szembeni izraeli agresszió megállítására van szükség.
Amióta a Hamász 2007-ben magához ragadta a hatalmat a Gázai övezetben, a két szervezet élesen szemben áll egymással. Abbász – akinek befolyását a Gázai övezetben azóta csekély mértékűnek tekintik – hangsúlyozta Madurónak, hogy a Palesztinai Felszabadítási Szervezet a palesztin nép egyetlen legitim képviselője.
A Hamászt terrorszervezetnek nyilvánította az Európai Unió, az Egyesült Államok és Izrael.
(MTI)
***
Ezt is ajánljuk a témában
„Az övezetben tartózkodó 15 magyar állampolgárral a konfliktus kitörése óta napi szinten folyamatos kapcsolatban vagyunk” – közölte a Külügyminisztérium.

A nyitókép illusztráció. Fotó: YASSINE GAIDI / ANADOLU / ANADOLU VIA AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.

A Hezbollah libanoni síita szervezet csak a mostani hétvégén 200 lövedéket lőtt ki Izraelre.


A kivonást gyorsan és összehangoltan hajtották végre a szövetséges erők.


Százezer tartalékost mozgósított a zsidó állam.
