Mindenki őrizze meg a hidegvérét: senki ne essen pánikba, ha a hétvégén katonai járműveket látna

A Honvédelmi Minisztérium kéri, hogy az autósok a katonai járművek, konvojok közelében fokozott óvatossággal közlekedjenek.

Pontos számot közölt az izraeli amerikai nagykövetség.
Szombat óta legkevesebb 1008 izraeli halt meg – közölte Izrael amerikai nagykövetsége. Tájékoztatásuk szerint emellett 3418 a sérültek száma.
Izrael ENSZ-nagykövete információt adott a Gázai övezetbe hurcolt túszokról is. Gilad Erdan szerint 100 és 150 között lehet a Hamász által fogvatartott izraeli civilek száma.
Az izraeli hadsereg azt állítja, hogy 50 túsz családjával beszélt, és továbbiakkal fog kapcsolatba lépni, amint a hadsereg ellenőrzi az információkat.
Hétfő este a Hamász közölte, hogy túszokat ölne, ha Izrael figyelmeztetés nélkül légicsapásokat indítana.
Nyitókép: MTI/EPA/Abir Szultan
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
A futurisztikus megoldást a Vaskupola kiegészítőrendszerének szánják.
Miközben Izrael fontolóra vette a nukleáris célpontokat mért csapás lehetőségét, Washington még mindig a diplomáciai rendezésben reménykedik.