Kivetették a hálójukat: megkörnyékezték az angolok a Liverpool magyar tehetségét
Meghívót kapott az U16-os válogatottba.
Ha igaz lenne az ukrán állítás, most kellene jönnie a páncélosok mindent elsöprő támadásának. De nem látunk ilyet.
„Nos, hát akkor, a fentiek tudatában a kérdés ismét: mi várható?
Az orosz hadiipar a nyilvánosságra hozott adatok alapján képes a front szükségleteinek az ellátására (még úgy is, hogy Irántól drónokat szerzett be és Észak-Koreával valamiről a legfelsőbb szinten fognak tárgyalni).
Az orosz hadiipar alkalmazkodása a front szükségleteihez megfelelő, sőt, innovatív.
A fronton lévő orosz csapatok alkalmazkodása az állandóan változó harci körülményekhez teljesen más, mint amit az amerikai hadijátékok eredményei mutattak. Ez mindenképpen meglepetés, ami a korszerű összefegyvernemi harcban előnyt jelent.
Az orosz humán erőforrás utánpótlását az orosz fél további részleges mozgósítás nélkül megoldotta. Olyannyira, hogy az új szerződéses katonák (augusztus végéig 280 000 fő jelentkezett) egy részét tartalékállományba kellett helyezni.
Az orosz fél új összfegyvernemi hadseregeket vonultatott fel a frontokra (a „DNYEPER” hadseregcsoporthoz a 18. összfegyvernemi hadsereget, a „ZAPAD” hadseregcsoporthoz a 25. összfegyvernemi hadsereg részeit.
A frontok helyzetéről röviden. A lényeget illetően csak egy frontszakaszról érdemes szólni, mégpedig a zaporozsjei frontvonal fő csapásirányáról, az Orihiv-Robotyine-Tomak tengelyről. Ukrán közlések szerint nagy eredményt értek el azzal, hogy sikerült a biztosítási öv leküzdése után a fő védelmi vonalat is áttörni.
Ezt a közlést célszerű némi kételkedéssel fogadni. Miért? Mert ha így lenne, akkor megváltozott harci tevékenységeket kellene látnunk, de nem látunk ilyet. Továbbra is a viszonylag kisebb összetételű és főként gyalogos erőkből álló rohamokat látjuk. Jogosan merülhet fel a kérdés, hogy akkor mégis, mi mást kellett volna észrevennünk. Hát, kb. azt, hogy ha igaz lenne az ukrán állítás, akkor most kellene jönnie a nagy létszámú páncélos erők mindent elsöprő támadásának az ellenség mélységébe.
Az ukrán fél az eredmények hajszolása érdekében a frontszakaszon bevetette a hadműveleti tartalékát, amelyet lényegében az áttörés utáni siker kifejlesztésére tartalékolt. Még ha sikerül is az áttörés, a kérdés az, hogy milyen erőkkel fogja a támadást tovább vinni.”
Nyitókép: MTI/AP. Libkos