Új szabály az Angliába utazóknak – ezt minden magyarnak tudnia kell!
Az európaiak 2025. március 5-től kezdhetik kiváltani a brit beutazási engedélyt.
A tárgyak között aranyékszerek, féldrágakövekből és üvegből készült ékkövek is szerepelnek, amelyek az i. e. 15. és az i. sz. 19. század között készültek.
Menesztette egyik munkatársát a londoni British Múzeum, miután kiderült, hogy több műkincsük eltűnt vagy megrongálódott. A múzeum szerdán közölte, független biztonsági felülvizsgálatot rendeltek el, továbbá komoly erőfeszítéseket tesznek annak érdekében, hogy visszaszerezzék az eltűnt, ellopott vagy megrongálódott műtárgyakat.
A tárgyak között aranyékszerek, féldrágakövekből és üvegből készült ékkövek is szerepelnek, amelyek az i. e. 15. és az i. sz. 19. század között készültek.
A legtöbb tárgyat egy raktárban őrizték, a közelmúltban nem állították ki őket.
„Jelenleg három dologra koncentrálunk: egyrészt az ellopott tárgyak visszaszerzésére, másrészt annak kiderítésére, hogy mit tehettek volna az eset megakadályozására, valamint arra, hogy a biztonsági befektetésektől a gyűjtött tárgyak nyilvántartásáig mindent megtegyünk azért, hogy az eset ne ismétlődhessen meg” – mondta George Osborne, a British Múzeum elnöke.
Ez az eset csak megerősíti a múzeum „újragondolását”, amit már korábban elkezdtünk – tette hozzá az igazgató. A múzeum közölte, hogy jogi lépéseket fog tenni az elbocsátott dolgozó ellen, az ügyet már a londoni rendőrség vizsgálja.
Nyitóképünk illusztráció: Selyemruhák a londoni British Museum Kína rejtett évszázada című kiállításának sajtóbemutatóján 2023. május 16-án, két nappal a megnyitás előtt. MTI/EPA/Tolga Akmen