Karnyújtásnyira volt attól Putyin, hogy pontot tegyen a háború végére: a szakadék széléről táncolt vissza Zelenszkij
„A tél közepén járunk, és az oroszok célpontja továbbra is ugyanaz” – fogalmazott az ukrán elnök.
Kim Dzsong Un a rakéták tömeges gyártására szólította fel az ázsiai ország fegyveriparát.
Kim Dzsong Un észak-koreai vezető sürgette az ország fegyveriparát, hogy növeljék a rakéták és a tüzérség gyártását, hogy „elsöprő katonai erővel” rendelkezzenek és készen álljanak a háborúra – jelentette hétfőn a KCNA állami média.
A hétvégén olyan lőszergyárakat látogatott meg, amelyek taktikai rakétákat, rakétaindító platformokat, páncélozott járműveket és tüzérségi lövedékeket gyártanak. Megjegyzései egy héttel a Dél-Korea és az Egyesült Államok közötti éves hadgyakorlatok előtt hangzottak el, amelyeket Phenjan a háború próbájának tekint.
„A háborús előkészületek minőségi szintje a lőszeripar fejlődésétől függ, és a gyár nagyon fontos felelősséget visel az Észak-Koreai Néphadsereg háborús előkészületeinek felgyorsításában” – mondta Kim.
Mióta lezárultak a diplomáciai csatornák Donald Trump korábbi amerikai elnökkel, Észak-Korea a katonai teljesítmény fokozásának és nukleáris fegyvereinek fejlesztésének útjára lépett – olvasható a dw.com-on.
Phenjan több mint 100 rakétakísérletet hajtott végre, amelyek közül sokat a térségben zajló amerikai és dél-koreai hadgyakorlatokra adott válaszként említettek.
Az Egyesült Államok azzal vádolta Észak-Koreát, hogy fegyvereket szállít Oroszországnak az ukrajnai háborúhoz,
köztük tüzérségi lövedékeket, vállról indítható rakétákat és rakétákat. Észak-Korea és Oroszország tagadta, hogy bármilyen fegyverüzletet bonyolított volna. Az Egyesült Államok a múlt hónapban azt mondta, hogy
„hihetetlenül aggódik” a két ország kapcsolata miatt.
Dél-Korea, az Egyesült Államok és Japán vezetői pénteken szintén háromoldalú csúcstalálkozót tartanak Washingtonban, hogy Észak-Korea növekvő nukleáris és rakétafenyegetésére válaszul megerősítsék a biztonsági együttműködést.
Nyitókép: AFP