Erre a születésnapi ajándékra senki sem számított: a németek óriási többsége elzavarná a Merz-kabinetet

Egyéves az CDU-CSU-SPD-koalíció! Mutatjuk a berlini kormány mérlegét.

Hasonló tanácskozásra a háború kezdete óta nem volt példa!

Vlagyimir Putyin rendkívüli ülést hívott össze az állami valutaellenőrzés megvitatására, ami a legújabb jele annak, hogy Oroszország ukrajnai háborúja károsítja saját gazdaságát – olvasható az Independent cikkében. Putyin feltételezhetően olyan javaslatokat kapott a pénzügyminisztériumtól, amelyek arra köteleznék az exportőröket, hogy
külföldi bevételeik egy részét rubelben követeljék.
A lap szerint ez az első ilyen, fokozott valutaellenőrzésre vonatkozó javaslat, amelyet a Kremlben megvitatnak az ukrajnai háború kitörése óta.

Az orosz rubel az elmúlt hónapokban a világ egyik legrosszabbul teljesítő valutájává vált. Az ország központi bankja lépéseket tett a lejtmenet megállítására, többek között rendkívüli, 3,5 százalékos kamatemeléssel.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat/Gavriil Grigorov