David Pressman lehetséges utódja is bevédte Orbán Balázst: „Valakit azért törölni, mert nem tetszik a hite és az értékei, elfogadhatatlan”
Bryan E. Leib szerint a woke-vírus Amerikában az egyetemi kampuszokon vert gyökeret.
Egy brit popkultúrában bennfentes szerint „a woke-mozgalom teljesen megőrült”.
A woke-mozgalom „élharcosai” kikezdték a Queen egyik ismert slágerét, a Fat Bottomed Girls (Nagyfenekű lányok) című dalt. Az 1978-as szerzemény, amelyet Brian May, a brit rockegyüttes gitárosa írt, és Freddie Mercury énekelt, arról szól, hogyan rajong egy fiatal férfi a teltebb alkatú hölgyekért – írta a Daily Mail.
A woke követői azonban úgy gondolták, a híres slágert jobb eltörölni annak általuk vitatott dalszövege miatt.
Mail on Sunday arról írt, hogy
a zeneipar „megrökönyödve” fogadta a fejleményeket.
„Senki sem érti, hogy egy ilyen jó hangulatú, vidám dalt miért nem tud elfogadni a ma társadalma. A woke-mozgalom teljesen megőrült” – fogalmazott a brit hetilapnak egy, a brit popkultúrában jártas bennfentes.
Majd feltette a kérdést, hogy
„miért nem fogadjuk el, hogy az emberek a legkülönbözőbb méretekben léteznek,
ahelyett, hogy letagadjuk a létezésüket? Ez felháborító” – szögezte le.
A férfi megjegyezte hogy a dal megsemmisítésével a woke-mozgalom éppen ellentétes hatást válthat ki, mivel csak „ront azon a helyzeten, hogy az emberek elfogadják a társadalmi különbségeket”.
A szám egyébként azután tűnt el a Queen albumáról, hogy az Universal Records lemezkiadó egy új slágergyűjteménnyel rukkolt elő – hívta fel a figyelmet a lap.
A vonatkozó szerzeményt alább hallgathatják meg:
Nyitókép: Youtube-képernyőfotó