Szijjártó: Bekérették a bukaresti nagykövetünket a román külügyminisztériumba
A történtekhez köze lehet Orbán Viktor beszédének.
Dan Constantin arról is írt, hogy „a tusnádi szabadegyetem a digitális korszakba vitte az irredentizmust”.
A Jurnalul National „A tusnádi szabadegyetem a digitális korszakba vitte az irredentizmust” címmel jelentetett meg cikket. Ebben a szerző, Dan Constantin sorra vette a magyarországi politikusok azon megszólalásait, amelyek szerinte ezt bizonyítják. Orbán Viktorral kezdte, aki szerinte megpróbálta igazolni a kormánya leválását az aktuális európai és NATO-álláspontról, továbbá átugrotta Magyarország gazdasági nehézségeit, az inflációt, a forint leértékelődését stb.
Constantin hozzátette:
az ukrajnai háború kérdésében ködösített és inkább a globális hegemóniáért vívott harcról beszélt.
Az európai berendezkedést kudarcnak ítélte meg, amely nem veheti fel a versenyt az Egyesült Államokkal, kiöregedett bokszolónak állította be az EU-t, amely már nem akar ringbe szállni – írta.
Azt is kijelentette: „Oroszországot nem lehet leválasztani a világ többi részéről” – tette hozzá. A magyar revizionizmust ott fedezte fel Constantin, hogy
Magyarország az új világrendre várva akarja Trianon sebeit begyógyítani
Ezt is ajánljuk a témában
A történtekhez köze lehet Orbán Viktor beszédének.
ami szerinte nem újdonság, ugyanez történt a negyvenes években is. Szerinte ugyanakkor amit nem mondhatott el Orbán Viktor, megtették helyette mások a táborban.
Ide sorolta Semjén Zsolt kijelentését a virtuális nemzeti térről, amelynek keretében
minden magyar állampolgár a teljes magyar közmédiához és államrezonhoz hozzáfér,
megjegyezve, hogy a miniszterelnök-helyettes nem definiálta az államrezon jelentését és kifogásolta a szintén elhangzott „utódállamok” kifejezést is.
Németh Zsolt beszédét is ide sorolta, aki „megpróbálta megmagyarázni a nehezen megmagyarázhatót” és kijelentette: Ukrajna számára a háború nem lehet ürügy az etnikai közösségek diszkriminációjára. Végül Tuzson Bence kijelentését is felidézte, aki szerint az EU összeomlik, ha Brüsszel diktálni akar a tagállamoknak.
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher