Így vágja maga alatt a fát az Európai Unió, most éppen a légi közlekedésben
Az Oroszországot sújtó szankciók miatt az orosz repterek bezártak az európai légitársaságok előtt, így az Európa és Kína közötti légi forgalom a kínaiak kezébe került.
Természetesen Magyarország migrációs politikáját is negatív példaként emlegeti a Spiegel.
A Spiegel szerzője arról ír, hogy a görög partoknál, pontosabban Pülosztól nem messze egy Európa felé igyekvő, pakisztáni, szíriai, és egyiptomi migránsokkal teli hajó borult fel, és többen életüket vesztették. Az író szerint ez nem történt volna meg, ha a görög parti őrség résen van, és nem hagyja a migránshajót órákra magára.
Véleménye szerint az uniós külső határokon eluralkodó „apátia” következtében a társadalmak egyre közönyösebben figyelik a mindennapi erőszakot, mind kevésbé éreznek együtt a kisebbségekkel, a „margóra szorult” emberekkel. Normálisnak tekintik a bezárkózást, az elriasztást, a kirekesztést. Megerősödik az illiberalizmus és a tekintélyelvűség, a közvélemény türelmetlenebbé és radikálisabbá válik.
Természetesen a szerző negatív példaként veszi elő Magyarországot, nehezményezi azt, hogy – mint fogalmaz –
menedékkérelmet csak a kijevi és belgrádi magyar nagykövetségen nyújthatnak be.
A szerző szerint ezzel Magyarország gyakorlatilag törvényen kívül helyezte a menedékjogot. Az Európai Bizottság ugyan kötelezettségszegési eljárást indított, ami nem sűrűn fordul elő ilyen okok miatt, de egyébként a cikk szerint nemigen hangzik el bíráló szó más tagállamok részéről.
Nyitókép: Bernard Barron / AFP