Bemószerolták Kövér Lászlót az LMBTQ-párti képviselők, az ombudsman reagált
Sérelmezik: diszkriminatív a házelnök teremfoglalási gyakorlata.
Ugyanakkor az egyházfő megerősítette, hogy a házasság csak egy férfi és egy nő közötti életre szóló szövetségként értelmezhető.
Újabb gesztust mutatott Ferenc pápa az LMBTQ-közösség felé. A katolikus egyház vezetője egy fiatal transznemű személynek azt mondta,
„Isten úgy szeret minket, ahogy vagyunk”
– idézi a Reuters.
A vatikáni média által kedden közzétett kijelentés egy podcastban hangzott el, amelyben Ferenc meghallgatta és megválaszolta a fiatalok üzeneteit egy jövő héten Portugáliában megrendezésre kerülő katolikus ifjúsági fesztivál előtt.
Az egyik kérdező a húszas évei elején járó olasz származású Giona volt, aki elmondta, hogy „a (katolikus) hite és a transznemű identitása közötti kettősség között örlődik”.
Erre a pápa azt felelte, hogy
„az Úr mindig velünk van ... Még ha bűnösök is vagyunk, ő közeledik hozzánk, hogy segítsen nekünk.
Az Úr úgy szeret minket, ahogy vagyunk, ez Isten őrült szeretete” – húzta alá az egyházfő.
A katolikus egyház azt tanítja, hogy az LMBTO-közösség tagjaival tisztelettel, együttérzéssel és érzékenységgel kell bánni. Az, hogy az egyháznak lehet-e és kell-e befogadóbbnak lennie az LMBTQ-emberekkel szemben, például azáltal, hogy áldást ad az azonos neműek házasságára, különösen érzékeny téma – folytatta a lap.
Ferenc pápa egy kifejezetten a homoszexuálisokra vonatkozó kérdésre adott válaszában úgy fogalmazott,
„ki vagyok én, hogy ítélkezzek”,
és bűnként és igazságtalanságként ítélte el az LMBTO-közösség tagjait kriminalizáló törvényeket.
Ugyanakkor a 86 éves pápa megerősítette, hogy a házasság csak egy férfi és egy nő közötti életre szóló szövetségként értelmezhető. Támogatja azokat a polgári törvényeket, amelyek az azonos nemű pároknak jogokat biztosítanak olyan bürokratikus ügyekben, mint a nyugdíj és az egészségügyi ellátás – ismertette a Reuters.
Mint ismert, ugyanakkor a konzervatívok vitatják a katolikus egyház vezetőjének LMBTQ-közösséggel szembeni befogadóbb és kevésbé elítélő hozzáállását, bár a pápa következetesen hivatkozik a hagyományos katolikus tanításra, amely szerint az azonos neműek vonzódása nem bűn, de az azonos neműek közötti aktusok igen.
A püspökök idén októberben és 2024-ben esedékes csúcstalálkozóján várhatóan megvitatják az egyház LMBTQ-emberekkel, nőkkel és az egyházon kívül elvált és újraházasodott katolikusokkal kapcsolatos álláspontját is – fűzte hozzá a lap.
Nyitókép: Andreas SOLARO / AFP