Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
Úgy tűnik, a mesterséges intelligencia tartogathat még váratlan fordulatokat az amerikai elnökválasztási kampányban.
A Newsweek arra hívta fel a figyelmet, hogy „DeSantis War Room” kampányvideójában úgy tűnt, mintha a floridai kormányzó, – aki nemrég bejelentette, hogy harcba száll az elnöki székért – kigúnyolná a korábbi amerikai elnököt és jelenlegi republikánus befutó Donald Trumpot, amiért hivatali ideje alatt „nem rúgta ki” a Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC) vezetőjét, Anthony Faucit.
A digitális törvényszéki szakértők és tényellenőrzők azonban megállapították, hogy a reklámban szereplő képek közül legalább néhány – köztük egy olyan, amelyen Trump látszólag Faucit ölelgeti –
Az eset tovább növeli a ChatGPT, a Midjourney és más mesterséges intelligencia alapú, tartalomgeneráló eszközökkel kapcsolatos aggodalmakat. Korábban szakértők úgyanis arról számoltak be, hogy megvan a veszélye annak, hogy a 2024-es és a jövőbeli választásokat ezekkel a technológiákkal tönkretegyék.
A Newsweek ismertette, hogy a videó június 5-én került fel egy hivatalos Twitter-oldalra, és rövid idő alatt mintegy 200 ezer megtekintést ért el. Hozzátették, hogy bár Fauci 2022 decemberében nyugdíjba vonult, továbbra is szembesült a rossz gazdálkodással és az eltussolással kapcsolatos vádakkal, és még mindig gyakori célpontja a COVID és az oltásellenes összeesküvés-elméleteknek.
DeSantis állítólagos kampányvideójában pedig úgy tűnt, hogy a Fauci ellen irányuló düh egy részét a floridai kormányzó republikánus előválasztási riválisa elleni támadásra használta fel, olyan hangfelvételekkel, amelyekben Trump azt állította, hogy Fauci kirúgása olyan lenne, mintha „bombát” dobnának le.
A mesterséges intelligenciával való félretájékoztatás kérdése 2023 márciusában került az országos figyelem középpontjába, amikor Donald Trump „letartóztatásáról” készült hamis képek terjedtek el.
A képek valójában deepfake-ek voltak, amelyeket Eliot Higgins brit oknyomozó újságíró készített, hogy bemutassa, milyen
– emlékeztetett a lap.
A szóban forgó videót alább tekinthetik meg:
Nyitókép: MTI/ EPA/ Pool/ Stefani Reynolds