Döntöttek a szlovákok: katonákat küldenek a válság kellős közepébe
„A feszültség fokozódása érezhető” – mondta a szlovák védelmi miniszter.
„Orbán Magyarországa nem minta a konzervatívoknak” – írta az American Spectator.
„Az amerikai jobboldal külföldön Magyarország miniszterelnökében, Orbán Viktorban talált követendő példára” – olvasható a The American Spectator véleménycikkében. Orbán ezt nem csak választási sikereinek köszönheti, hanem annak is, hogy
határozottan ellenzi a bevándorlást, és szembeszáll a globális elitekkel.
Orbán Magyarországgal kapcsolatos politikai portfóliójának nagy része úgy hangzik, mint Trump első ciklusának „America First” jelmondattal bevezetett politikája, de a Fidesz sikerre vitte a megvalósítást – olvasható a lapban.
„A magyar miniszterelnök nacionalista megközelítését azonban Amerikában nem lehet utánozni”. Ennek okai túlmutatnak a gazdasági különbségeken: Magyarország „etnocentrikus” állam, ahol a lakosság mintegy 80-90 százaléka etnikailag magyarnak számít, és kevés a bevándorló.
„Orbán nacionalizmusa csak a magyarokat célozza, hogy megőrizze az ország etnikai egységét”
– hangsúlyozták a cikkben. „Ez a megközelítés nem működne az Egyesült Államokban. Ráadásul Amerika külpolitikai realizmusa eltér Orbán izolálódó álláspontjától” – tették hozzá.
A véleménycikk azzal folytatódott, hogy miközben Magyarország a NATO tagja,
Orbán megnyitotta az utat a nagy összegű kínai beruházásoknak, és az alacsonyabb energiaárakért cserébe blokkolta az Oroszországot sújtó szankciókat – idézte fel a cikk írója.
Azzal folytatták, hogy a magyar kormányfő az Európai Uniót hibáztatja az orosz invázió elhúzódásáért, és
„Magyarország GDP-jének kis hányadát költi védelemre, így megengedheti magának, hogy kiszolgálja Amerika ellenfeleit, hiszen tudja, hogy a NATO és az Egyesült Államok ennek ellenére védelmet nyújt. Orbán nem lehet megbízható szövetségese Amerikának” – szögezték le .
„Bár a konzervatívok szeretnék lemásolni Orbán álláspontját az LMBTQ-ügyekkel és a bevándorlással kapcsolatban, de ezt az amerikai alkotmányosság keretein belül kell megtenniük. A vallás államhatalom általi előmozdítása helyett a konzervatívoknak meg kell védeniük a vallásszabadságot, hogy az egyházak ösztönözzék a családi értékeket. Az etnoállam létrehozása helyett véget kell vetniük az illegális bevándorlásnak. Lehet, hogy Magyarország jó hely egy nyaraláshoz, de
a konzervatívok jobban járnak, ha olyan konzervatív koalíciót építenek, amely Amerika valódi érdekeit és identitásának megőrzését szolgálja”
– írta a Spectator.
***
Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala