A Washington Post arról ír véleménycikkében, hogy „a győzelemre éhes konzervatívok közül sokan Orbán Viktor magyar miniszterelnökhöz húznak, ami helytelen és aggasztó is, mert Orbán autoriter vezető, nacionalizmusát pedig nem fogadják majd jól az amerikai választók”
A magyar miniszterelnök vonzerejét azzal magyarázzák, hogy „a nyugati elit körében sokan lenézik. Az amerikai konzervatívok nem a független média legyalulásában, vagy az állami pénzek politikai célokra való felhasználásában akarják őt utánozni”. Többségük azért kedveli őt, mert
őszinte, szókimondó, nacionalista és hagyományokat ápoló alapállással sorra nyeri a választásokat”,
,emellett „ellenáll az EU migrációs politikájának, támogatja a keresztény egyházakat és a gyermekvállalást. A cikkben arra mutatnak rá, hogy „tulajdonképpen Orbán Trump »Tegyük újra naggyá Amerikát« programját vitte sikerre Magyarországon”.
„Orbán politikájával országa etnikai jellegét próbálja megőrizni”
A cikkben arra is kitértek, hogy
„nem veszik ugyanakkor figyelembe a Magyarország és az USA közötti óriási különbségeket.
Orbán nacionalizmusa etnikai alapú, és ahhoz kapcsolódik, hogy a magyar nemzet jelentős része az országhatárokon kívülre került”. „A magyarok körében a migráció nem mindennapi, elfogadott jelenség, és Orbán politikájával országa etnikai jellegét próbálja megőrizni. Erre az Egyesült Államokban nem tudnak széles politikai platformot építeni a konzervatívok” – tették hozzá.
„Az USA globális vezető szerepe nem teszi lehetővé azt az izolálódó külpolitikát, amelyet Orbán folytat”
Megjegyezték, hogy demográfiailag Magyarország inkább Kentucky vagy Tennessee államra hasonlít, ahol „a fehér szavazók dominálnak. Az amerikai konzervatívoknak azonban az eltérő demográfiájú államokat is meg kell nyerniük a végső győzelemhez”.
Szóltak arról is, hogy „az Egyesült Államok globális vezető szerepe nem teszi lehetővé azt az izolálódó külpolitikát, amelyet Orbán kormánya folytat. A magyar miniszterelnök megengedheti magának, hogy Putyin cinkosává válik, miközben tudja, hogy ott a NATO védőernyője fölötte, de ilyesmit Washington nem tehet”.
„Az amerikai konzervatívok csak akkor nyerhetik vissza a választók bizalmát, ha képesek meggyőzően újraértelmezni az amerikai ideálokat,
és ezekből koherens politikai platformot tudnak felépíteni” – zárta véleménycikkét a szerző.