Érthetetlen: Kijev még jobban megnehezítené a télre való felkészülést az ukránoknak
Bajba kerülhetnek az emberek, ha nem megfelelően tárolják a tűzifát.
Ha valami, akkor az ukrajnai háború megmutatta, hogy az Európai Unió mennyire erőtlen szereplő, írja az American Conservative.
Egyértelművé váltak az ellentétek a NATO-n belül, írja az American Conservative. Az Egyesült Államok, Németország és Magyarország egyértelműen szembekerült Lengyelországgal és a balti államokkal Ukrajna NATO-tagságának kérdésében – idézi a Financial Timest az American Conservative című magazin.
A megosztottság egyértelművé vált a NATO külügyminisztereinek legutóbbi brüsszeli találkozóján, melyre Volodimir Zelenszkij ukrán elnök figyelmeztetései közepette került sor, miszerint csak akkor vesz részt a csúcstalálkozón, ha valós lépések történnek országa NATO-tagsága felé. A lap szerint
miután kizárta Magyarországot az úgynevezett „demokrácia-csúcstalálkozóról”. Az American Conservative szerint azért ellentmondásos az Egyesült Államok külpolitikai retorikája, mivel nem biztos globális szerepében. Washington abban se biztos, hogy meddig támogassa Ukrajnát: a végső győzelemig, vagy csak addig amíg számukra kellő mértékben meggyengítik Oroszországot. Az American Conservative szerint Washington külpolitikáját gyakran illetik „birodalmi” jelzővel pejoratív értelemben, ami a lap szerint egy hibás megközelítés ugyanis a történelem során a birodalmak okosabb külpolitikát folytattak, mint az ideológiájukat exportálól „forradalmi nagyhatalmak”. Az Egyesült Államok viszont egyre inkább az utóbbira hasonlít.
Az amerikai külpolitika Washington ideológiájának érvényesítésére épül, ami azon alapszik, hogy külföldön állandó forradalmakat szorgalmaznak. A lap szerint emiatt az Egyesült Államok gyakran saját retorikája csapdájába esik, olyannyira, hogy képtelen hangosan kimondani olyan dolgokat, amelyek józan ésszel érthetőek, de ellentétben állnak az ideológiájával. A gyakorlatban az Egyesült Államok egyértelműen vonakodik a NATO további bővítésétől, különösen olyan régiókban, amelyeket a magasztos és elvont eszmék ellenére nem létfontosságúak Washington számára.
Ezt azonban képtelen hangosan kimondani, mert az a NATO-ról, valamint az Európai Unióról alkotott kép összeomlásához vezetnének. A lap szerint Európa soha nem volt sem egységes, sem szabad, és a modern
Az Egyesült Államok nélkül nincs EU. Európának olyan független külpolitikára van szüksége, amely a független nemzetállamoktól és az egykori európai nagyhatalmaktól származik.
Ha valami, akkor az ukrajnai háború megmutatta, hogy az Európai Unió mennyire erőtlen szereplő. A NATO eközben mára egy bürokratikus behemót lett, amelyet nemcsak a saját növekedése tart fenn, hanem egyre kevésbé tudják ellenőrizni a tagállamok beleértve az Egyesült Államokat is – írja az American Conservative.
Nyitókép: Mandel NGAN / AFP