Washington és Moszkva: mindenki még gyorsan ad pár pofont, mielőtt lefújják a meccset
A BBC szerint versenyfutás zajlik Trump beiktatása előtt.
A lap véleménycikkében rámutatott, hogy nem ez az egyetlen „kirívó következetlenség”.
A The Wall Street Journal véleménycikke szerint Joe Biden elnök demokráciacsúcsa a résztvevők egyesítése helyett megosztó lett, és rávilágított az amerikai külpolitika következetlenségeire.
„Úgy tűnhet, hogy a csúcstalálkozó célja a jelenlegi amerikai elnököt a demokrácia megmentőjének, míg az elődjével rokonszenvezőket illegitimnek minősíteni. Erre példa Orbán Viktor magyar miniszterelnök, aki a republikánusok egyik kedvence, de eddig egyetlen demokráciacsúcsra sem hívták meg” – idézte fel a lap.
Majd hozzátette, „igaz, hogy Orbán populizmusa tönkretette a magyar demokráciát, és a Freedom House Magyarországot »részben szabadnak” minősíti, a svéd V-Dem Intézet pedig 2020 óta »választási autokráciának« nevezi.
De ez aligha jelent kevesebb demokráciát, mint Irak, Angola és a Kongói Demokratikus Köztársaság,
amelyek mind kaptak meghívást a csúcsra”.
A cikk szerzője leszögezte, „Nem Orbán »kicsinyes« kizárása az egyetlen kirívó következetlenség. A V-Dem által az elmúlt évtized önkényuralmi listájáról öten kerültek fel a meghívottak listájára: Brazília, India, Mauritius, Lengyelország és Szerbia. Öten pedig nem: Salvador, Magyarország, Thaiföld, Tunézia és Törökország. Ha van rendszer ebben az őrületben, az jelenleg nem nyilvánvaló” – olvasható a Wall Street Journalban.
Nyitókép: Facebook