Elsöprő győzelmet aratott egy pár hónapja alakult párt Bulgáriában

Rumen Radev korábbi elnök alakulata nagyon simán nyert, de egy koalíciós társra szüksége lesz.

Az Európai Bizottság értékekért és átláthatóságért felelős alelnöke újra kritizálta hazánkat.

Az európai politikusok „feleslegesen kesztyűs kézzel” bánnak Magyarországgal – jelentette ki Věra Jourová, az Európai Bizottság alelnöke egy pénteki nyilvános vitán – tájékoztatott a hírről az Euroactiv.
Věra Jourová az orosz-ukrán háború első évfordulója alkalmából vett részt a Café Evropa vitáján Prágában, Petr Pavel megválasztott cseh köztársasági elnökkel együtt.

„Feleslegesen finomkodó korrektségnek vagyunk tanúi az európai politikusok részéről”
– nyilatkozta egy vita során Jourová, aki Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel szembeni szigorú álláspontjáról ismert.
Magyarországot gyakrabban kell számon kérni, különösen az Oroszországgal és a háborúval kapcsolatos álláspontja miatt – mondta a Bizottság alelnöke, aki megerősítette, hogy az uniós végrehajtó testület folytatni fogja a Magyarország ellen a jogállamiság megsértése miatt indított eljárást – tette hozzá a lap.
***
Nyitókép: MTI/EPA/Olivier Hoslet