Megtalálták a közös nevezőt: ez a kézenfekvő érdek kapcsolhatja össze a magyarokat és az ukránokat
„Magyarország abban érdekelt, hogy Ukrajna egy biztonságos és kiegyensúlyozott állam legyen” – fogalmazott az államtitkár.
Meg nem erősített hírek szerint az ukránok több helyen is átkeltek a Dnyeperen.
A keddi háborús összefoglalókból kiderült, hogy az orosz csapatok Herszon térségében 15-20 kilométer távolságban haladnak a Dnyeper folyó bal partján felszerelt védelmi vonalaiktól, hogy ezáltal megvédjék magukat az ukrán fegyveres erők támadásaitól. Minderről Natalija Humenyuk, a dél-ukrajnai műveleti parancsnokság sajtóközpontjának vezetője egy tévéműsorban.
„Elméletileg fenyegethetik Herszon városát, mert a távolság megengedi a különféle típusú fegyverek használatát, de mi sem állunk egy helyben és ellentámadásokat hajtunk végre. Nekünk is van mivel válaszolnunk”
– fejtette ki a szóvivő.
Humenyuk elmondta, hogy az ukrán fegyveres erők az ellenséges logisztikai szárazföldi útvonalakat tűzellenőrzés alatt tartják, így nem lesz könnyű tartalékkal és lőszerrel ellátni az orosz csapatokat. Szavai szerint a Dnyeper jobb partján folytatódnak a stabilizációs intézkedések a visszavett, 4870 négyzetkilométer kitevő területen.
Időközben pedig egy, az orosz erők számára aggodalmat keltő videó került fel a Twitter közösségi oldalra. A felvételen a közzétevő, Tom Cooper szerint az látható, hogy az oroszok feladták Oleskij városát, amely Herszon közelében fekszik, a Dnyeper bal partján. Az ukránok ezt követően bevonultak a településre. Copper szerint ez már
„több nappal korábban igazolt hír”.
A hozzászólások szerint, ha a videót valóban a városba szabadon bevonuló ukrán egység készítette, akkor az azt jelenti, hogy az ukránok legalább két helyen építettek ki hídfőállást a Dnyeper bal partján, és ezzel veszélyeztetik az orosz csapatok védelmi állásait.
Tom Cooper által is közölt felvételét alább tekinthetik meg:
Nyitókép: ANDRE LUIS ALVES / ANADOLU AGENCY / ANADOLU AGENCY VIA AFP