Merz Lengyelországban bejelentette: tárgyalni kell Oroszországgal

A német kancellár Gdanskban egy Ukrajna újjáépítését szolgáló konferencián beszélt.

Orbán Viktor magyar miniszterelnök Olaf Scholz német kancellárral tárgyal hétfőn.

Mint arról előzetesen beszámoltunk, Berlinben tárgyal Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Olaf Scholz német kancellárral. A két kormányfő Európa-politikai, bilaterális, gazdaságpolitikai és nemzetközi témákról tárgyal majd, és a középpontban az Oroszország Ukrajna elleni támadó háborújára adott reakció, és az ezzel összefüggő legújabb fejlemények állnak majd.
Orbán Viktor Facebook-bejegyzése szerint hétfőn kora délután el is indult a tárgyalás:
Nyitókép: MTI / Miniszterelnöki Sajtóiroda / Fischer Zoltán