Épp egy vonaton ült gyanútlanul, amikor brutálisan elvágták a torkát

Ebben az elviselhetetlenül rasszista világban tippeljük meg, melyikük halálával foglalkozott 0-24-ben a nemzetközi média.

Enoch Burke nem volt hajlandó a transznemű tanítványát a „they” névmással megszólítani. Szerinte csak fiúk és lányok vannak.

Írországban egy tanár vallási meggyőződése miatt nem volt hajlandó a transznemű tanítványát a „they” névmással megszólítani. A tanárt ezért fizetett szabadságra küldték először, majd amikor az folytatta a munkáját, börtönbe zárták.
A csavar a történetében az, hogy amikor nem volt hajlandó a „they” névmást használni, heves szóváltásba keveredett az igazgatóval, ami miatt a helyi bíróság távoltartási végzést adott.
A bíróságnak Enoch Burke azt nyilatkozta, hogy „azért állok ma itt, mert nem vagyok hajlandó egy fiút lánynak hívni”.
Az ír konzervatívok közül sokan mártírként tekintenek rá.
Nyitókép: Twitter