Amerikai elnökválasztás: komplett Hollywood felsorakozott Harris mellett
A vörös szőnyeg most már politikai placcon terül el.
A WHO már július végén globális egészségügyi veszélyhelyzetnek nyilvánította a megbetegedést.
Xavier Becerra amerikai egészségügyi miniszter szerint az intézkedés mindenek előtt a szövetségi források felszabadítását szolgálja a vírus elleni harcban.
„Készek vagyunk a következő szintre emelni a vírus elleni intézkedéseinket.
Felszólítjuk az amerikaiakat, hogy vegyék komolyan a majomhimlőt,
és felelősségteljesen járjanak el, segítve minket a kórokozó elleni harcban” – mondta Becerra.
Mint ismert,az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) globális egészségügyi veszélyhelyzetnek nyilvánította a majomhimlőt július 23-án.
A nemrég még ritka betegség Közép- és Nyugat Afrika egyes részein évtizedek óta létezik, de májusig nem volt ismert, hogy Afrikán kívül is okozott volna nagyobb járványt. Májusban Európában, Észak-Amerikában és más területeken regisztrálták járványok kitörését.
Az amerikai egészségügyi minisztérium szerint az Egyesült Államokban eddig mintegy 6600 esetet regisztráltak. Becerra közölte, hogy 1,1 millió dózis oltóanyag áll rendelkezésre. A politikus egyben bejelentette, hogy
A nagyobb amerikai városok, mint New York és San Francisco már korábban egészségügyi vészhelyzetet hirdetett, és segítséget kért a szövetségi hatóságoktól.
A majomhimlőt okozó vírus bőrfelületek hosszan tartó érintkezésével, ágynemű, törölköző és ruházat közös használatával terjed.
A jelenlegi járványban azonosított vírus ritkán vezet halálozáshoz, a fertőzöttek általában néhány hét alatt meggyógyulnak, azonban a vírus okozta bőrelváltozások és hólyagok fájdalmasak. A kórokozó a sérülékenyebb - többek között legyengült immunrendszerű emberek és várandós nők - esetében kelt aggodalmat.
(MTI)
Nyitókép: JULIEN DE ROSA / AFP