Elsöprő győzelmet aratott egy pár hónapja alakult párt Bulgáriában

Rumen Radev korábbi elnök alakulata nagyon simán nyert, de egy koalíciós társra szüksége lesz.

Az Eurotunnel elnézést kért az okozott kellemetlenségekért, közölték, külön-külön megkeresik az utasokat kompenzációs ajánlatukkal.

Órákon át vesztegelt több száz utas a Nagy-Britannia és Franciaország között húzódó Csalagútban, miután Eurotunnel vonatuk útközben meghibásodott – írta a 24.hu.
Az Eurotunnel egyik szóvivője az eset kapcsán elmondta, hogy miután a vonat vészjelzői jeleztek, megállították és átvizsgálták a szerelvényt. Az utasokat végül elővigyázatosságból a szervizalagúton keresztül egy másik vonathoz vezették, amely Folkestone felé tartott.

Az egyik utas a PA brit hírügynökségnek arról számolt be, hogy
„Azt mondták, meg kell vizsgálniuk a kerekeket, de másfél órával később sem jutottak semmire” – idézték a Kent megyében élő Michael Harrisont, aki hozzátette, hogy miután újra elindultak, öt perc után ismét megállt a vonat, és némi várakozás után közölték velük, hogy át kell szállniuk egy másik szerelvényre.
Ezt követően a menekülőútvonalon, majd a szervizalagúton keresztül, körülbelül tíz perc alatt jutottak el a személyszállító vonatig, ez azonban indulást követően ugyancsak megállt egy időre – ismertette az utazás további részleteit a portál. A birminghami Sarah Fellows „rémisztőnek” írta le a szervízalagutat.
Olyan volt, mint egy katasztrófafilm. Csak gyalogoltunk a semmibe, nem tudtuk mi történik”
– emlékezett vissza Fellows, aki szerint volt, aki sírt, egy másik utas pánikrohamot kapott.
Az utasok végül hat órával a beszállás után érkeztek meg Angliba, Folkestone-ba, ahol hozzájutottak az alagútban rekedt személyautóikhoz. Az Eurotunnel elnézést kért az okozott kellemetlenségekért, és közölte, hogy külön-külön megkeresik az érintett utasokat kompenzációs ajánlatukkal.
Nyitókép: Képernyőfotó