Negyvenöt perc alatt 93 és 84 gólt rúgott két rivális csapat Sierra Leonéban

2022. július 05. 18:45

A Kahunla Rangers és a Gulf FC összehozta minden idők bundáját.

Kicsit feltűnően javította gólarányát a feljutásról döntő meccsen két csapat Sierra Leonéban, a helyi labdarúgó másodosztályban.Gulf FC és a Kahunla Rangers azonos pontszámmal állt a tabellán, a két csapat között a gólkülönbség döntötte volna el, melyikük jut fel.

A Kahunla Rangers Lumbebu United elleni meccse a félidőig látszólag rendben volt: teljesen szokványos eredmény, 2-0 állt a táblán. Igen ám, de a Gulf FC már 7-1-re vezetett a Koquima Lebanon ellen.

Erre a Kahunla is rákapcsolt, és a második 45 percben rúgott még 93 gólt, így ott 95-0 lett a végeredmény. Szükség is volt erre a nagy különbségre, mivel a másik meccsen 91-1-re nyert a rivális.

Az irreális gólszámok hatalmas felháborodást hoztak, az ország labdarúgó-szövetsége bundagyanú miatt azonnal megsemmisítette mindkét meccs eredményét, és vizsgálatot indított mind a négy csapat és vezetői, illetve a játékvezetők ellen.

Nyitókép: PIUS UTOMI EKPEI / AFP

Összesen 31 komment

barang
2022. július 06. 15:11
Sierra Leone legalabb 30 pozicióval jobb helyen áll a TI korrupciós listáján mint Mao, tehát bundáról szó sem lehet.