Oroszország export-, illetve importtilalmat vet ki számos termékre és nyersanyagra

2022. március 09. 07:45

Két héten belül áll össze a szankciókkal sújtott országok listája.

2022. március 09. 07:45
null

Putyin kedd este megjelent rendelete alapján korlátozzák, illetve teljes egészében felfüggesztik majd egyes termékek, illetve nyersanyagok exportját 2022-re számos országgal szemben.

A rendelet alapján export-, illetve importtilalmat is kivetnek majd számos termékre és nyersanyagra,

de hogy mik ezek, azt majd egy külön rendelet tisztázza. A terv az, hogy két héten belül összeáll a szankciókkal sújtott országok listája.

Oroszország stabilitása a cél

A Tass orosz állami hírügynökség beszámolója szerint korábban Oroszország különleges gazdasági intézkedéseket vezetett be az Egyesült Államok és más országok, valamint nemzetközi szervezetek barátságtalan fellépésére, amelyek célja Oroszország pénzügyi stabilitásának biztosítása volt. Azt írják: 

Az új rendeletet Oroszország biztonságának és az ipar zavartalan működésének biztosítása érdekében írták alá.

A rendelet a hivatalos kihirdetés pillanatától lép hatályba.

Fotó: Mikhail Tereshchenko / POOL / Sputnik via AFP

Összesen 74 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2022. március 09. 20:14
Ha harc, akkor legyen harc! Legalább összedől a globalista világrend. Egy ideig mostantól nem lesz globalizmus. S ez jó.
zolka50.50
2022. március 09. 10:36
"Egy kis nyugati "demokrácia" és "tisztelet" a független USA és megszelídített EU-országai szuverenitásának. Igen, ez ugyanaz a "Nuland sütivel" Ukrajna Függetlenség teréről, amely hozzásegítette az egykor virágzó országot, hogy terrorista állammá váljon, hatalmi hiányosságaival. Európának fel kell ébrednie ebből a hisztériából, és ki kell űznie az Egyesült Államokat a közös európai otthonból. Az összes bevezetett szankció a piacgazdaság és az országok közötti kulturális kapcsolatok lerombolása. Az Egyesült Államok nemcsak a kereskedelem korlátozására, hanem egy későbbi konfliktusra is kényszeríti Európát. Ezt nem szabad megengednünk."
Agricola
2022. március 09. 10:31
"A rendelet alapján export-, illetve importtilalmat is kivetnek majd számos termékre és nyersanyagra," A Frankfurter Allgemeine Zeitung német lapban volt olvasható, hogy az oroszok is okozhatnak kemény meglepetéseket másoknak. A Capital Economics szakértői arra figyelmeztetnek, hogy Oroszország csökkentheti a kulcsfontosságú fémek, alumínium, nikkel és palládium szállítását a nyugati szankciók ellenintézkedéseként. Az orosz Rusal konszern például a világ második legnagyobb alumíniumgyártója – az ára tonnánként minden idők csúcsát, 3382,50 dollárt (3013 eurót) érte el csütörtök reggel Londonban. "Ha nincs orosz olajszállítás, a többi kitermelő ország csak korlátozott mértékben tudja kompenzálni." A palládium a modern autók katalizátoraihoz nélkülözhetetlen. Ha Oroszország itt bekeményít az hazavághatja az autógyártást! Az EU teljes gázimportjának 47 százaléka jön jelenleg Oroszországból, a közép-kelet-európai térségben az arány 75-80 százalék körül van. Csupán az európai–orosz energetikai viszonyt nézve látjuk, hogy elképesztő függőségi viszonyban vagyunk. Oroszország 2018 óta a világ legnagyobb búzaexportőre, Ukrajna pedig a harmadik helyen áll. A kettő között van az Egyesült Államok. Új rekordra, 344 euró/tonnára szökött az árfolyam csütörtökön az európai kereskedésben. Ami a kukoricát illeti, Ukrajna a negyedik legnagyobb exportőre a világon. Mivel az ukrán kikötők zárva vannak, gabona nem hagyhatja el az országot.
olajfa1
2022. március 09. 10:13
Ezzel a vámmal a tőzsdék járnak jól meg az eddig olcsó orosz nyeranyagok miatt bezért bányék!... Az ausztrálok meg a brazilok stb most jól jártak!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!